Tudi Andy Roddick v odlični formi!

10.01.2010

BRISBANE, AVSTRALIJA - Najboljši ameriški teniški igralec Andy Roddick je pokazal, da je pred odprtim prvenstvom Avstralije v dobri formi. V finalu turnirja v Brisbanu, je premagal neugodnega Čeha Radeka Stepaneka v dveh povsem izenačenih nizih s 7:6(2), 7:6(7).

To je bila že 28. turnirska zmaga Andyja v karieri, Radeka pa je premagal že 6. v njunih 7. medsebojnih dvobojih, čeprav je bilo kot tokrat, velikokrat tesno. V 1. nizu igralca nista izgubila svojega servisa, v 2. pa sta oba po 2 x vzela servis nasprotniku in dvoboj je bil odločen v podaljšanih igrah, kjer pa je bil Andy Roddick boljši. Dvoboj je trajal 2 uri in 5 minut.

S to zmago Andy tudi uresničuje svoje napovedi, da bo v letošnji sezoni napadel sam vrh svetovnega tenisa, seveda pa se bo moral izkazati že na 1. grand slam turnirju v Melbournu.

foto : yahoo,AP,Reuters