Juan Ignacio Chela po 3 letih ponovno slavil!

12.04.2010

HOUSTON, ZDA - Argentinski teniški igralec Juan Ignacio Chela že več kot 3 leta ni bil v finalu kakšnega ATP turnirja, ko pa je končno prišel tja, je pokazal, da zna še vedno zmagovati. Tokrat je bil v Houstonu boljši od domačina Sama Quereya, ki je v 2. krogu izločil našega Blaža Kavčiča. Chela je slavil s 5:7, 6:4, 6:3 v nizih!

Chela je prišel na turnir kot 82., sedaj pa je že 51. igralec na svetu. Po 1. nizu je bilo videti kot, da Američana Sama Quereya nič ne more vreči iz tira, saj je bil neomajen na svoj servis, Juan Ignacio Chela pa je v naslednjih 2 nizih le našel način, da je nasprotnika spravil iz ritma in se veselil končne zmage!

Chela : "Počutil sem se močnega, ob tem pa sem videl, da je Sam postajal utrujen. Imel sem veliko priložnosti v 3. nizu, ki jih nisem vseh izkoristil, a je bilo na koncu dovolj za zmago".

Ignacio je od veselja skočil v bazen!

Za Quereya je bil to 1. finale na peščeni podlagi. Razmerje zmag in porazov ima 10/18, Chela pa 155/106.

Querey : "Naučil sem se, da moram izkoristiti priložnosti in odigrati dobre udarce v odločilnih točkah. Odigral sem preveč pasivno v teh trenutkih in nisem sam kreiral svoje usode".

30-letni Chela je bil leta 2004 15. na svetu, do sedaj pa je osvojil 5 turnirjev serije ATP, vse na peščeni podlagi.

foto : daylife