Kralj peščenih igrišč Rafael Nadal podelil lekcijo tenisa Verdascu in dvignil zgodovinsko 6. zaporedno lovoriko v Monte Carlu!

18.04.2010

MONTE CARLO - Španski teniški velezvezdnik, peščeni kralj Rafael Nadal, nima konkurence na rdeči podlagi (sploh ne v mesecu aprilu, kjer ni poražen vse od leta 2005), še manj pa na turnirju v kneževini Monako, saj je danes postal prvi igralec v 104-letni zgodovini, ki je šestič zapored dvignil pehar pred princem Abertom II in številnim občinstvom v klubu Country ter postal prvi igralec v odprti dobi tenisa s šestimi zaporednimi naslovi na turnirjih serije ATP.

V nedeljskem finalu turnirja serije Masters ali 1000, je 23-letni Malorčan 'pobrisal tla' z rojakom Fernandom Verdascom ter slavil s 6-0, 6-1, s tem pa je prišel do naslova po skoraj letu dni suše (Rim 2009), a je treba dodati, da je imel Nadal v zadnjem času veliko težav s koleni, ki naj bi bile sedaj odpravljene. 32. zaporedna zmaga, 6. naslov in le dva izgubljena niza v teh letih (Federer 2006 in Đoković 2009) so dejstva, ki Nadala postavljajo na sam prestol teniške zgodovine v Monte Carlu.

Rafael Nadal je prišel do 16. zvezdice na turnirjih serije Masters in s tem ujel Rogerja Federerja, oba pa le še za en naslov zaostajata za Andrejem Agassijem, ki jih ima rekordnih 17

Samo 1 uro in 25 minut je bilo potrebno, da je Nadal sporočil ''Ve se kdo je kralj''. Že v 1. nizu, ki je trajal nekaj več kot 30 minut, je dobro izkoristil vse težave in slabo igro Verdasca ter mu ni dovolil, da bi mu vzel niti eno igro. Drugi niz je 'Nando' odprl s svojo prvo in edino osvojeno igro in čeprav je nudil večji odpor kot v prvem delu, je Nadal brez večjih pretresov dokončal delo, ki ga je 'začel že leta 2005'.

V petih dvobojih letošnjega leta je tekmecem vse skupaj oddal le 14 iger (!!!), kar je najmanj v njegovi karieri, ko je prišel do konca, finale s 13. igrami pa je po rezultatu najmanjši na turnirjih serije Masters, vse od leta 1990.  Kot zanimivost naj omenimo, da je lani v Barceloni (turnir se začne jutri) v štirih tekmah prepustil 18 iger.

26-letni Fernando Verdasco na podelitvi ni bil preveč razočaran

'Mr.April' ali gospod april, kot kličejo najboljšega španskega igralca, je v tem mesecu vse od leta 2005 zabeležil 54. zaporednih zmag, v vitrine pa pospravil 10 lovorik. Nazadnje ga je v tem 'deževnem' mesecu ugnal Rus Igor Andrejev (8. april 2005), v četrtfinalu Valencie. S 26. današnjo zmago na peščeni podlagi je Rafa sedmi na večni listi, za rekorderjem Guillermom Villasom pa zaostaja še za 19. naslovov (45).

Peščeni kralj je za zmago in ubranitev 1,000 točk iz lanskega leta dobil 434,000 evrov, Fernando Verdasco, ki je prvič igral v finalu turnirja serije 1000, pa se bo moral zadovoljiti s 600 točkami in čekom v višini 203,000 €.