Richard Gasquet preko Verdasca do 6. lovorike!

22.05.2010

NICA, FRANCIJA - Nekdanji 7. igralec sveta Richard Gasquet je končal niz šestih zaporednih porazov proti Top 10 igralcem sveta in je na Azurni obali prišel do šestega naslova v karieri.

Nepostavljeni Francoz, trenutno 68. igralec teniške lestvice ATP, je v finalu premagal Fernanda Verdasca s 6-3, 5-7, 7-6 in s tem prekinil skoraj triletni post brez osvojenega naslova. Nazadnje je bil najboljši 30. septembra 2007 v Mumbaju.

Richard Gasquet je skoraj tri leta čakal na ponoven triumf

Francoz je izkoristil prvo brejk priložnost v 6. igri, odvzem servisa pa je potrdil v naslednji za 5-2. V osmi igri je Verdasco rešil 4 žoge za niz, a je Gasquet nato na svoj začetni udarec povedel v nizih po 43 minutah. V drugem je Španec prešel v vodstvo s 3-1, toda potem je izgubil štiri igre od petih, vendar je Gaquet izgubil servis (5-4), ko bi lahko končal dvoboj. Verdascu so 'zrasla krila' in je dobil 6 iger zapored za izenačenje in takojšnje vodstvo v odločilnem nizu s 3-0. Le točka ga je delila od 'neulovljive' prednosti 5-1. Ko ni izkoristil brejk priložnosti  je zapravil še začetni udarec za zmago in odločitev je padla v tajbrejku, kjer je Gasquet pri 6-5 takoj vnovčil žogo za osvojitev naslova po 2 urah in 38 minutah igre.

23-letni Gasquet, ki živi v Švici, prihaja na Roland Garros z veliko zmago iz turnirja v Nici, ki je spet v programu ATP Toura po 15. letih(zamenjal je Kitzbuhel), a tam ga že v prvem krogu čaka veliki test, saj se bo pomeril z Andyem Murrayem.