Li Na do tretje lovorike preko Marije Šarapove!

13.06.2010

BIRMINGHAM, ANGLIJA - Kitajka Li Na (1. nosilka) je obeležila svojo vrnitev v Top 10 igralk sveta na teniški lestvici WTA s finalno zmago na travnatem turnirju serije International v Birminghamu.

V velikem nedeljskem finalu je s 7-5, 6-1 premagala drugopostavljeno Marijo Šarapovo in prišla do 3. naslova v karieri.

Li Na je Šarapovo na turnirju v Birminghamu premagala že lani v polfinalu

V ponovitvi lanskoletnega polfinala na tem turnirju, je Kitajka še enkrat slavila. V prvem nizu se je pobrala po zaostanku 1-3, v drugem pa je dominirala ter končala niz v le 24 minutah ter zopet prišla do lovorike na turnirju serije WTA po Gvangžuju 2004 in Golden Coastu 2008.

Li Na je bila prva Kitajka, ki je na začetku letošnjega leta prišla med prvih deset igralk sveta, potem ko je igrala v polfinalu OP Avstralije v Melbournu. Tam je ostala sedem tednov, nato pa je spet zletela iz elitne deseterice. Po dobrih rezultatih na peščeni podlagi in današnjem naslovu se je iz 16. mesta spet vrnila v Top 10.

Mariji Šarapovi tokrat ni uspelo, da bi kot prva igralka v tej sezoni prišla do tretjega naslova. No, v Birminghamui je vedno imela dobre rezultate, saj nikoli ni izpadla pred polfinalom.

Marija Šarapova se odlično znajde na travnati podlagi. Navsezadnje je kot 17-letno dekle osvijila Wimbledon