Mardy Fish shujšal in osvojil Newport!

12.07.2010

NEWPORT, ZDA - Ameriški tenisač Mardy Fish je veliki zmagovalec turnirja serije ATP 250 v Newportu, ki se je kot zadnji igral na travnati podlagi v letu 2010.

5. nosilec je zadel 24 asov proti četrtopostavljenemu Belgijcu Olivierju Rochusu, zmago in naslov pa je slavil po 2 urah in 4 minutah z rezultatom 5-7, 6-3, 6-4. Za Američana je to 4 lovorika v karieri (4-11) in prva po letu 2009 in turnirju v Delray Beachu, danes pa se bo na najnovejši ATP teniški lestvici znašel 20 mest višje (59.), saj je za zmago dobil 250 točk in pa ček v višini 75,700 ameriških dolarjev.

Mardy Fish je zmagovalec letošnjega ATP turnirja pod imenom Campbell’s Hall of Fame Tennis Championships

28-letni prebivalec Floride je izgubil prvi niz potem, ko je Belgijec v drugem poskusu prišel do brejka in zaključne žoge za niz po 45 minutah. V drugem nizu je Američanu uspel brejk v 4. igri, ki ga je zadržal do konca, v tretjem pa mu je odvzel servis pri rezultatu 4-4, nato pa na svoj začetni udarec zaključil finale.

V zadnjih desetih mesecih je Fish ob strogi dieti in trenerju Christianu LoCasciu shujšal za več kot 15 kilogramov, vse to pa se je začelo poznati tudi pri rezultatih. Prejšnji mesec je tako že igral finale Queensa, ki ga je izgubil proti rojaku Samu Querreyu.

65. igralec sveta Olivier Rochus, je v finalu igral osmič (2-6), do finala pa ni izgubil niza. Vseeno je treba omeniti, da je kot prvi Belgijec igral veliki finale turnirja v Newportu.