Gilles Simon slavil pred domačimi gledalci!

26.09.2010

METZ, FRANCIJA - V senci ljubljanskega Challenger turnirja so danes igrali finale na dveh ATP turnirjih po svetu. V francoskem mestu Metz se je finalno dejanje razpletlo enako kot v Ljubljani (5. naslov v karieri za Kavčiča), saj je lovoriko dvignil domači tenisač Gilles Simon.

Prebivalec Nice je na turnirju serije ATP 250 prišel do 6. naslova v karieri ter prekinil 51.tedensko sušo brez končne zmage. Četrti francoski zmagovalc turnirja Open de Moselle Gilles Simon, je v velikem finalu s 6-3, 6-2 odpravil Nemca Mischo Zvereva.

Gilles Simon se po poškodbi vrača med najboljše

Nekdaj 6. igralec sveta, je zaradi poškodbe in operacije kolena padel na 41. mesto, očitno pa je le ta sanirana. V prvem nizu je prišel do brejka v 6. igri, v naslednji igri pa ubranil takšno priložnost nasprotnika za vodstvo v nizih. Pri rezultatu 1-2 v drugem delu dvoboja je pritisnil na plin, dvakrat odvzel servis Nemcu ter prišel do petih zaporednih iger za slavje po 67 minutah. Simon je spet odlično serviral, zadel 9 asov, na prvi začetni udarec pa vknjižil 84% točk.

Za Francoza je to seveda letošnji najboljši rezultat, saj je le v Eastbournu in Washingtonu prišel do četrtfinala. Za nameček je bil to njegov prvi turnir po rojstvu sina Timoteja, ki se je rodil 2. septembra, ko je Gilles tekmoval na OP ZDA.

Mischa Zverev je kot 155. igralec sveta v letošnji sezoni najnižje uvrščeni tenisač igral finale turnirja serije ATP.