Mihail Južni po težkem boju osvojil Kuala Lumpur!

03.10.2010

Kuala Lumpur, Malezija - Rus Mihail Južni je še 4. v medsebojnih dvobojih in 3. letos ugnal Kazahtanca Andreja Golubeva. Po 2 urah in pol težkega dvoboja je slavil v 3 nizih z rezultatom 6:7(7), 6:2, 7:6(3) in tako osvojil svoj 7. ATP turnir v karieri, 2. letos(Munchen)!

Že v 1. nizu se je dogajala drama. Oba sta enkrat izgubila servis, v podaljšani igri pa je Mihail Južni zapravil vodstvo s 6:3 in Andrej Golubev je dobil niz z 9:7!

V 2. nizu je Rus trikrat odvzel servis rojaku Andreju, ki nastopa za Kazahstan, sam pa je izgubil 1 servis, kar je bilo dovolj za izenačenje na 1 v nizih!

V 3. odločilnem nizu sta oba suvereno držala svoj servis in o zmagovalcu turnirja je odločala podaljšana igra. Tudi tokrat je Mihail povedel s 6:3, a je za razliko od 1. niza izkoristil že 1. priložnost na Andrejev servis in se veselil zmage!

Mihail Južni bo igral na turnirju ATP 500 v Pekingu, kjer bo v 1. krogu njegov nasprotnik Hrvat Ivan Ljubičič.

foto : daylife