Gael Monfils nemočen proti velikemu Rafaelu Nadalu v finalu Tokija!

10.10.2010

TOKIO, JAPONSKA - V finalu turnirja ATP 500 v Tokiu, je najboljši teniški igralec na svetu Španec Rafael Nadal brez težav ugnal 5. nosilca Francoza Gaela Monfilsa s 6:1, 7:5 v nizih!

Potem, ko se je Nadal v finale prebil skozi šivankino uho, saj je bil že na pragu poraza proti Srbu Viktorju Troickemu, je za zmago v finalu potreboval le 77 minut. V 1. nizu je odvzel servis nasprotniku v 2. in 6. igri. V 2. nizu je bil dvoboj bolj izenačen, a je Rafael v 11. igri naredil odločilno prednost in se veselil nove trofeje na trdi podlagi!

Rafael Nadal je tako osvojil že 7. turnir letos, svojega vrstnika Gaela Monfilsa pa je premagal sedmih od osmih dvobojev. Za Gaela je to že 9. poraz v 11. odigranih finalih.

foto : daylife.com
pripravil : Marjan B