Roger Federer prišel, videl in zmagal v Stockholmu!

24.10.2010

STOCKHOLM, ŠVEDSKA - 42. stockholmsko finale turnirja serije ATP 250 gre v roke enemu najboljših teniških igralcev vseh časov Rogerju Federerju.

29-letni švicarski teniški virtuoz, je v velikem finalu s 6-4, 6-3 porazil Nemca Floriana Mayerja ter prišel že do 64. turnirske zmage v karieri, s tem pa se je po številu naslovov tudi izenačil s prijateljem Petom Samprasom. Oba se sedaj nahajata na 4. mestu večne lestvice zmagovalcev v odprti dobi tenisa.

Dva brejka v prvem nizu in edina priložnost za odvzem servisa v drugem, ki jo je Roger izkoristil, je bilo dovolj za zmago na turnirju v švedski prestolnici po 63 minutah igre. V statistiki neubranljivih servisov (asi) je 27-letni Nemec sicer prišel do večje številke (6-4), oba pa sta odšla z igrišča brez dvojne napake. Švicar je najbolje igral na svoj prvi servis, kjer je uspešno izkoristil 85 % točk (Mayer 59%), na koncu pa je osvojil 15 točk več (63-48) ter zasluženo dvignil pokal za najboljšega.

Federer je tako še tretjič v medsebojnih obračunih ugnal Floriana Mayerja ter mu še ni prepustil niti niza. Zanimiv je podatek, da veliki Švicar ni izgubil zadnjih 36 dvobojev z nemškimi teniškimi igralci. Ne boste verjeli, a z zadnjo zmago proti Federerju se lahko pohvali Nicolas Kiefer, ki mu je to uspelo že daljnjega leta 2002 v Halleju.

Roger Federer je naslove (64) osvajal v 18 deželah po svetu. Na Švedskem je zmagal prvič

Florian Mayer je prišel v finale kot prvi Nemec po letu 1994 in Borisu Beckerju, ki je takrat tudi osvojil naslov, a končnega koraka mu ni uspelo narediti. No, morda bi mu uspelo, če na drugi strani mreže ne bi imel Federerja, tako pa bodo morali Nemci še počakati, da dobijo letošnjega zmagovalca turnirjev serije ATP. No, časa ni več ostalo veliko in po vsej verjetnosti bodo letos ostali praznih rok.

Federer, ki je v Stockholmu nastopil prvič, je za zmago dobil 250 točk ter 95,845 evrov, nastopil pa je že v 92. kariernem finalu (64-28). V letošnji sezoni je slavil tretjič. Prva zmaga prihaja iz OP Avstralije, druga pa iz Mastersa v Cincinnatiju.