Blaž Rola je obstal v četrtfinalu ATP Challengerja v Izraelu!

03.04.2015
Slovenski tenisač Blaž Rola, se je kot zadnji Slovenec poslovil od tekmovanja v Izraelu!

RAANANA, IZRAEL - 24-letni Blaž Rola (101. na ATP) je bil zaradi manjše poškodbe mesec dni odsoten iz teniških tekmovanj. Na 125.000$ vrednem ATP Challengerju v Izraelu je lovil formo, a pravega zmagovalnega ritma še ni ujel. V četrtfinalu ga je premagal 25-letni Moldavec Radu Albot (145.) s 7:6(3), 6:1 in se uvrstil v polfinale. Albot je februarja letos osvojil ATP Challenger v Kolkati!

1. niz je bil iz obeh strani odigran na visokem nivoju. Moldavec je imel dve, Slovenec le eno brejk priložnost. Še posebej je imponirala trdnost 175cm visokega Raduja na 2. servis (85% izkoristek točk). V podaljšani igri je Albot hitro prišel do prednosti in jo zanesljivo obdržal do konca.

Blaž je imel takoj v prvi igri 2. niza dve priložnosti za brejk, a jih ni izkoristil, že v naslednji igri je Radu izkoristil svojo prvo. Moldavec je izkoristil še drugo brejk priložnost v 4. igri in nato po svojem servisu povedel s 5:0. Rola se je rešil "kravate" na svoj servis, v naslednji igri pa je imel kar 5 priložnosti za brejk, ki pa so ostale neizkoriščene. Dvoboj je trajal 1 uro in 32 minut..

Slovenec se bo sedaj podal na turnirje s peščeno podlago, začel naj bi na ATP Challengerju v Neaplju.

Na trdi izraelski podlagi je Blaž osvojil 20 ATP točk in 3,650 USD denarne nagrade!