Leander Paes in Radek Stepanek presenetila dvojčka Bryan v finalu Melbourna!

29.01.2012
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Indijski veteran Leander Paes in Čeh Radek Stepanek, sta kot nepostavljeni par osvojila OP Avstralije v igri dvojic. V finalu sta premagala 1. nosilca in glavna favorita za naslov, ameriška dvojčka Boba in Mika Bryana s 7:6(1),6:2 v nizih!

Bob in Mike Bryan sta lovila rekordni 12. naslov na turnirjih za grand slam, a jima na koncu ni uspelo. Tako bosta zaenkrt ostala na 1. mestu večne lestvice v igri dvojic z 11. naslovi, skupaj z Markom Woodfordom in Toddom Woodbridgom!

38 letni legendarni igralec v igri dvojic, Indijec Leander Paes, ki je osvojil 7 grand slam turnirjev v parih(z današnjim) in 6 v mešanih parih, je do sedaj že 5 x igral v finalih grand slam turnirjev proti slavnima dvojčkoma, a je do danes vedno ostal kratkih rokavov. Kot kaže mu je srečo prinesel Čeh Radek Stepanek. Za slednjega je to 1. naslov na grand slam turnirjih, Indijec pa je kompletiral zmage na vseh 4 največjih!

Stepanek in Paes sta zmago proslvila s plesom na igrišču, Za Leandra pa je bil to že 48. osvojeni ATP turnir z 11. različnimi partnerji!

Finale v igri dvojic :

Paes / Štepanek - B. Bryan / M. Bryan (1) 7-6(1), 6-2

Tako kot v moški konkurenci sta tudi v ženski dokaj presenetljivo prišli do naslova Rusinji Vera Zvonarjova in Svetlana Kuznecova, ki sta v finalu premagali italijansko navezo Sara Errani/Roberta Vinci s 5:7,6:4,6:3 v nizih!

To je bil prvi naslov za čisto rusko navezo na največjih turnirjih. Svetlana je že osvojila OP Avstralije z Avstralko Alicijo Molik leta 2005, Vera pa je slavila na OP ZDA s Francozinjo Nathalie Dechy(2006). Zanimivo je, da sta se Rusinji za nastop odločili v zadnjem trenutku!

Igre dvojic so glede na konkurenco in vloženi trud prava finačna poslastica na turnirjih za grand slam. Zmagovalca sta prejela 454.500 avstralskih $(okoli 366.000evrov). Toliko kot je tukaj zaslužil posamezni zmagoval(ka)ec v igri dvojic, zasluži igralec ali igralka med posamezniki, ki je nekje okoli 100. mesta, v celem letu!

foto : images.google