Ana Ivanovič osvojila Auckland, Li Na pa Šenzen!

04.01.2014
Srbska teniška princeska Ana Ivanovič in kitajska junakinja Li Na se že veselita prvih lovorik v letu 2014. Venus Williams in Peng Šuaj, ki sta prišli v finale brez borbe v polfinalu, sta "potegnili kratko"!

AUCKLAND, NOVA ZELANDIJA -  Nekdanji št. 1 ženskega tenisa Venus Williams in Ana Ivanovič sta bili finalistki po okusu ljubiteljev tenisa na Novi Zelandiji. Na koncu je v izenačenem dvoboju po 3 nizih slavila Srbkinja s 6:2, 5:7, 6:4!

Čeprav je Ana Ivanovič na WTA lestvici višje kot Venus Wiliams, je bila slednja psihološko večja favoritinja za zmago, saj je pred tem dobila kar 8 od njunih 9 medsebojnih dvobojev. Na igrišču ni bilo videti tako. Ana je začela silovito, povedla s 5:0 v 1. nizu, ki ga je nato dobila. V drugem nizu je že povedla s 5.3 in je bila le še igro oddaljena od zmage. Imela je celo "match" žogico, a je Venus pokazala, da ni zastonj 7 x dvignila zmagovalni pokal na grand slam turnirjih med posameznicami. Rešila je točko in kasneje dobila niz ter izenačila na 1:1. Ana je z brejkom povedla že v 1. igri 3. niza in prednost obdržala do konca!

Za Ano Ivanovič je bil to 12. naslov na turnirjih serije WTA. Pred tem je zadnjega osvojila leta 2011 (Bali).

Ivanovič: "To je neverjetno. Pred začetkom turnirja nisem imela velikih pričakovanj. Poskušala sem igrati po najboljših močeh, počutila sem se odlično. Venus je velika šampijonka in vedno je težko igrati proti njej. Vesela sem, ker sem po izgubljenem 2. nizu ostala hladna in obdržala prednost v 3. nizu do konca. Vsak naslov je nekaj posebnega, še posebej, ker je od zadnjega minilo precej časa"!

Za Venus Williams je bil to že 72 finale na WTA turnirjih (44/28)!

Venus: "Danes je šlo pri meni predvsem za borbo, saj nisem igrala najbolje. Borila sem se do konca, ne glede na rezultat, a na koncu je zmagala boljša igralka"!

ASB Classic
Datum: 30.12.2013 - 04.01.2014
Kategorija: WTA International
Nagradni sklad: $250,000

2-Ana Ivanovic (Serbia) beat Venus Williams (U.S.) 6-2 5-7 6-4

ŠENZEN, KITAJSKA - Na WTA turnirju na Kitajskem sta se v finalu pomerili domači igralki Li Na in Peng Šuaj. Z boljšo igro ob koncu obeh nizov je Li Na prvič v karieri ubranila naslov in se veselila zmage s 6:4, 7:5!

Li Na je večino dvoboja narekovala tempo. Po zaostanku s 3:4 v 1. nizu je dobila 7 od naslednjih 8 iger in povedla s 6:4, 4:1. Šuaj se ni predala in je osvojila 4 igre zapored ter povedla s 5:4 v 2. nizu. Sledile so 3 igre z daljšimi izmenjavami in vse je dobila Li, ki je tako zaključila dvoboj v svojo korist po uri in 49 minutah borbe!

Za Li Na je bila to 8 lovorika na WTA turnirjih in prva po lanski zmagi na istem prizorišču. Zanimivo, da je bila Li Na že bred 8 leti udeleženka prvega vsekitajskega finala. Takrat je morala zaradi bolezni predati dvoboj rojakinji Ženg Ži (Oeiras 2006). Na drugem vsekitajskem finalu na turnirjih serije WTA, pa ji je uspelo zmagati!

Za Peng Šuaj je bil to 6 finale in obenem 6 poraz na WTA turneji. Na prvenec bo še morala čakati nekaj časa... .