Anja Gal in Sheila Glavaš osvojili Banja Luko!

10.06.2018
Slovenski najstnici sta prijetno presenetili v igri parov na ITF turnirju v Banja Luki!

BANJA, LUKA, BIH - Na 15.000$ vrednem ITF turnirju v Banja Luki (pesek) se je kar nekaj Slovenk preizkusilo v kvalifikacijah in glavnem delu, a največ uspeha sta poželi še nekaj dni 16 letna Sheila Glavaš in 17 letna Anja Gal, ki bo cez teden dni praznovala 18. rojstni dan. V igri parov sta se nepričakovano uvrstili v finale in nato osvojili zmagovalno lovoriko. BRAVO!!!!

Med posameznicami so v kvalifikacijah izpadle Anja Gal (finale), Tina Bohorič (1. krog), Noka Jurič (1. krog) in v glavnem delu Kristina Novak (2. krog), Sheila Glavaš (1. krog) in povratnica Tadeja Majerič (1. krog)!

FINALE (pari):

Anja GAL (SLO) / Sheila GLAVAS (SLO) 7-6(5) 1-6 [10-6] Jana JABLONOVSKA (SVK) / Stella KOVACICOVA (SVK)

NAMANGAN, UZBEKISTAN - 17-letna Kaja Juvan (378. na WTA) je igrala na dveh turnirjih serije ITF z nagradnim skladom 25,000 USD. Prejšnji teden je končala kot finalistka, ta teden je obstala v polfinalu. Boljša je bila 20 letna Belorusinja Irina Šimanovič (518. na WTA) s 6:4,0:6,6:4 v nizih. Slovenka je skupno osvojila 2 igri več, a to v tenisu ne šteje... .

Po treh nizih je po hudem boju v četrtfinalu domov poslala 2. nosilko Ksenjo Likino iz Rusije. Na plano je prišla odlična fizična pripravljenost Kaje, ki je strla odpor favorizirane 27-letnice, ki je na 252. mestu WTA lestvice. Juvanova je zmagala s 4-6, 7-6(5) in 6-3, nadoknadila pa je niz in brejk zaostanka.

Šestopostavljena Slovenka je na peščenem turnirju v Namanganu najprej s 7-5, 6-2 odpravila Varvaro Flink iz Rusije, v 2. krogu pa je bila s 6-2, 2-1 po predaji boljša od še ene ruske predstavnice Valerije Zeleve.

Iryna SHYMANOVICH (BLR) 6-4 0-6 6-4 Kaja JUVAN (SLO) [6]

Kaja JUVAN (SLO) [6] 4-6 7-6(5) 6-3 Ksenia LYKINA (RUS) [2]

Kaja JUVAN (SLO) [6] 6-2 2-1 Retired Valeriya ZELEVA (RUS)

Kaja JUVAN (SLO) [6] 7-5 6-2 Varvara FLINK (RUS)

HAMMAMET, TUNIZIJA - Po 12. zaporednoih zmagah v Hammametu je poraz doživela Pia Čuk.

21-letna Littijanka je na zadnjih dveh nastopih na peščenem ITF turnirju v Tuniziji (15,000 USD) prišla vse do konca, ta teden je nadaljevala niz do polfinala. Kot 769. igralka sveta in 7. nosilka je v 1. krogu s 6-4, 6-0 odpihnila Melisso Morales, za preboj v četrtfinale pa je s 6-2, 6-3 gladko padla še Američanka Charlotte Chavatipon.

V četrtfinalu je Pia odpravila 4. nosilko iz Španije, 19-letno Claudio Hoste Ferrer, 655. igralko sveta s 6:7(3),6:3,6:4 v nizih! V polfinalu ji je nasproti stala 2. nosilka, 20 letna Francozinja Alice Rame (527. na WTA), ki je bila boljša po 3 nizih z 2:6,6:4,6:2!

Alice RAME (FRA) [2] 2-6 6-4 6-2 Pia CUK (SLO) [7]

Pia CUK (SLO) [7] 6-7(3) 6-3 6-4 Claudia HOSTE FERRER (ESP) [4]

Pia CUK (SLO) [7] 6-2 6-3 Charlotte CHAVATIPON (USA)

Pia CUK (SLO) [7] 6-4 6-0 Melissa MORALES (GUA)

STARE SPLAVY, ČEŠKA - Na 25.000$ vrednem ITF turnirju na Češkem, se je borila 21 letna Nina Potočnik (416. na WTA). Najprej je šla uspešno skozi sito kvalifikacij nato je v glavnem delu v 1. krogu premagala 25 letno Nemko Sarah Rebecco Sekulic (357. na WTA) s 6:1,6:1 v nizih, v 2 krogu jo je zaustavila 22 letna Belgijka Kimberley Zimmermann (321. na WTA) s 3:6,6:4,6:2!

Nina POTOCNIK (SLO) 6-1 6-1 Sarah-Rebecca SEKULIC (GER)

Kimberley ZIMMERMANN (BEL) 3-6 6-4 6-2 Nina POTOCNIK (SLO)