Blaž Kavčič že v polfinalu v Champaignu!

16.11.2019
Slovenski tenisač še ni rekel zadnje na turnirju v ZDA!

CHAMPAIGN, ZDA - 32-letni Blaž Kavčič (387. na ATP) je dobil še četrti dvoboj na ATP Challengerju v Champaignu in se uvrstil v polfinale. Čeprav mu je v četrtfinalu na poti stal šele 1130. igralec sveta Američan Keegan Smith, se je moral Slovenec kar potruditi za zmago. Visokorasli domači povabljenec (198 cm) se je dobro upiral, a je na koncu klonil s 6:7(3), 3:6 v nizih! To je bil njun prvi medsebojni dvoboj.

Sam dvoboj ni bil na visokem nivoju, že v 1. nizu sta oba 2 x oddala svoj servis v podaljšani igri je bil uspešnejši Kavčič, ki je nasprotniku oddal 3 točke. V 2. nizu je Blaž še bolj agresivno napadel servis nasprotnika, priigral si je 8 brejk priložnosti in 2 izkoristil, sam je izgubil eno servisno igro. Vse skupaj je trajalo slabo uro in pol.

V polfinalu ga čaka še en mladi Američan, 20 letni J.J. Wolf (255. na ATP), ki je 9. nosilec turnirja, pomerila se bosta prvič!

Blaž Kavčič si je zagotovil najmanj 29 ATP točk in 2.510$ denarne nagrade!