Boleče, še vedno brez zmage. Bedene in Zidanškova klonila v kvalifikacijah Sydneya.

06.01.2019
SYDNEY, AVSTRALIJA - Slovenski teniški igralci in igralke še vedno ostajajo brez posamične zmage v letošnji sezoni.

Slovenski predstavniki tenisa še niso uspeli dobiti dvoboja na začetku letošnje sezone. Osmi in deveti zaporedni poraz sta utrpela Aljaž Bedene in Tamara Zidanšek v kvalifikacijah Sydneya.

29-letni Bedene je kot 67. igralec sveta kotiral kot nosilec številka 1 v kvalifikacijah. V prekinjenem obračunu razvlečenem na dva dni je izgubil proti španskemu veteranu, 35-letnemu Guillermu Garcii-Lopezu po skoraj treh urah s 5-7, 6-4, 7-6(5)

105. igralec sveta se je pobral po izgubljenem uvodnem nizu, ko je izboljšal igro na svoj servis. V 3. nizu Ljubljančanu ni pomagalo niti devet zadetih asov. Oba sta izkoristila obe brejk žogici in odšla v podaljšano igro, v kateri je bil boljši Garcia-Lopez. Aljaž je imel tudi podporo s tribun, predvsem gledalcev slovenskih korenin, ki živijo v Avstraliji.

21-letna Tamara Zidanšek (79. ma WTA) je v prvem krogu kvalifikacij naletela na 1. nosilko Aliaksandro Sasnovič. Belorusinja, 30. igralka sveta, je bila preprosto boljša in po 67 minutah zmagala s 6-4, 6-1

24-letnici iz Minska se je Tami upirala le uvodni niz, v katerem smo videli pet brejkov, enega več na strani Belorusinje. V 2. nizu je Zidanškova osvojila le 14 točk in sploh ni obdržala servisne igre. Za vpis na semafor je zadostoval brejk.