Coco Vandeweghe z odličnim serviranjem osvojila prvi WTA turnir!

21.06.2014
HERTOGENBOSCH, NIZOZEMSKA - Zmagovalka letošnjega travnatega WTA turnirja v Hertogenboschu je Američanka Coco Vandeweghe. Osvojila je prvi naslov v karieri.

Turnir na travi, imenovan Topshelf Open, ima novo junakinjo. To je Coco Vandeweghe, ki je s fantastičnim serviranjem v finalu premagala Kizajko Ži žengovo in se dokopala do prvenca na WTA turneji.

Mlada, 22-letna Američanka je uspešno dokončala sanjski teden in kot 69. tenisačica sveta prvič v karieri okusila slast končnega zmagoslavja. Vandeweghejeva je imela težko, težko nalogo, saj je turnir morala začeti v kvalifikacijah, ko pa jih je prešla, je imela v žrebu kar pet TOP20 igralk sveta, na čelu s Simono Halep. No, večina jih je izpadla že v zgodnji fazi tekmovanja, kar je bila voda na mlin ostalim.

Vandeweghejeva je v sedmih obračunih izstrelila kar 81 asov, kar 19 v 1. krogu proti Marini Erakovič, nato pa je izločila Muguruzo in Koukalovo, dve nosilki, v finalu pa je s 6-2, 6-4 strla še Ži Žengovo, ki ni od muh na travi. Navsezadnje je Kitajka že igrala polfinale Wimbledona 2008.

''Ponavadi se pripravim le na en dvoboj. Tokrat sem prišla na turnir le dan pred začetkom kvalifikacij in sploh nisem imela treninga. Na srečo sem dobila prvi dvoboj kvalifikacij, nato pa sem se vsak dan bolj počutila domače in udobno na tej podlagi. Za sabo imam lepo število točk in iger, nekaj dolgih in tesnih tekem. V finalu sem po prvem nizu pomislila: 'Imaš set, pojdi še po enega', '' je povedala ameriška tenisačica, ki se je drugič v karieri znašla v finalu. Prvega, leta 2012 v Stanfordu je izgubila s Sereno Williams.

''Moram se zahvaliti. V prvi vrsti moji najljubši igralki Lindsay Davenport, ki je bila tudi moja mentorica in dobra prijateljica. Ko sem imela 16 let sem imela priložnost z njo trenirati. To je bil nepozaben občutek in danes mi je takoj čestitala po mobilnem telefonu (SMS - Čestitam. Tako zelo sem ponosna nate).''

Vandeweghejeva se sedaj že lahko osredotoči na Wimbledon, kjer pa jo v 1. krogu čaka Garbine Muguruza, Španka, katero je premagala prav ta teden na poti do prvega naslova kariere.