David Ferrer nadigral Davida Nalbandiana v Aucklandu!

15.01.2011

AUCKLAND, N.Z. - Španec David Ferrer je osvojil turnir ATP 250 v Aucklandu. V finalu je premagal argentinskega zvezdnika Davida Nalbandiana s 6:3, 6:3. 7. igralec sveta je le v 68 minutah opravil z Argentincem in po letu 2007 drugič slavil na tem turnirju!

Za 1. niz je bil dovolj odvzem servisa nasprotniku v 8. igri. V 2. nizu pa je mu je uspel "break" v 5. in 7. igri in se na koncu veselil svoje 10. turnirske zmage v karieri. Španec je bil predvsem boljši v izkoristku 1. servisa in "break" priložnosti.

David Nalbandian do finala ni izgubil niza, tokrat pa je naredil tudi preveč nevsiljenih napak in tako sedmič izgubil proti Davidu Ferrerju v 12. dvobojih.

V 1. krogu OP Avstralije bosta imela oba igralca težka nasprotnika. David Ferrer se bo pomeril z izkušenim in ob koncu prejšnje sezone v dobri formi, Fincem Jarkkom Nieminenom, Davidu Nalbandianu pa bo nasproti stal domači matador Lleyton Hewitt, ki si močno želi uspeha pred svojo publiko!

foto : images.google