Davidenku peščeni turnir v Münchnu!

01.05.2011
MÜNCHEN,NEMČIJA - Rus Nikolaj Davidenko je letošnji zmagovalec peščenega ATP turnirja v bavarski prestolnici.

Ruski teniški igralec Nikolaj Davidenko je v nedeljskem finalu ATP turnirja serije 250 na Bavarskem ugnal domačina Floriana Mayerja po treh nizih s 6-3, 3-6 in 6-1.

Kolja je v Münchnu slavil že drugič, a njegovo prvo slavje je staro že sedem let. Davidenko je tako lovoriki iz leta 2004 dodal še letnico 2011.

7. nosilec se je v finalu spopadel s Florianom Mayerjem, ki je imel pomoč domače publike, vendar za Nemca vse to ni bilo dovolj, da bi prvič v karieri prišel do turnirske zmage. Štirikrat je igral v finalu in ga tudi prav tolikokrat zapustil poražen, na drugi strani pa je Rus zabeležil že 21. naslov, prvega v letošnji nekoliko slabši sezoni ter povedel v medsebojnih dvobojih z Mayerjem 3-2.

Nikolaj Davidenko je drugič zmagal na turnirju v Münchnu

Finale BMW Opna je trajal 1 uro in 49 minut, oba pa sta zelo dobro držala svoje servis igre. V prvem nizu je Davidenko ubranil vseh pet priložnosti za brejk Nemca, sam pa izkoristil 1 od 4. V drugem so odločale malenkosti. Mayer je prišel do ene priložnosti za odvzem servisa ter jo takoj izkoristil. Le ta je bila dovolj, da je tekmo odpeljal v tretji niz. Hitro vodstvo v odločilnem 'setu' (2-0) je dalo krila Rusu, ki se ni več oziral nazaj. Z odlično igro na svoj servis nasprotniku ni dal možnosti, da bi se dokopal do priložnosti za brejk, kaj šele do samega brejka, v nadaljevanju pa je le še potrdil prednost ter na koncu zasluženo slavil.