Del Potro po Đokoviču izločil še Nadala. Za zlato z Murrayem.

13.08.2016
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Argentinec Juan Martin del Potro uživa v največjem trenutku kariere po številnih poškodbah. Na olimpijskem turnirju v Riu se bo boril za zlato odličje z Andyem Murrayem.

Veliko zgodbo piše Juan Martin del Potro. Argentinski tenisač, ki je kot meteor vzklil leta 2009 in dobil OP ZDA, je po številnih poškodbah prišel na svoj račun. Kljub težkemu žrebu, ki mu je že v 1. krogu namenil najboljšega tenisača sveta Novaka Đokoviča, je prišel do velikega finala in boja za zlato medaljo.

Južnoameričan je prvi vrhunec kariere doživel leta 2009, ko je na OP ZDA v finalu premagal do takrat nedotakljivega Rogerja Federerja. Vsi so bili enotni, da gre za igralca, ki bo meša štrene t.i. veliki četvorki, a kaj, ko so ga na poti do uspehov ustavile številne poškodbe, pravzaprav zapestja. Na obeh je že imel operacijo, se vračal in vračal, vedno tudi prišel blizu najboljšim, pa je spet manjkal... Njegova kvaliteta ni sporna, še večja odlika pa je, da ni odnehal. Prva nagrada je tu. Dvoboj za zlato.

Španec Rafael Nadal je že osvojil zlato medaljo v dvojicah, v posamični konkurenci se bo boril za bron. Majorčan še pred tremi tedni ni mogel trenirati zaradi poškodbe, zato so njegove predstave v Riu zavidanja vredne.

Žreb olimpijskega turnirja mu je v uvodnem krogu namenil najtežjega nasprotnika, Srba Novaka Đokoviča. Ni se dal zmotiti, prvega tenisača sveta je spravil v jok, nizal zmago za zmago, danes pa po maratonskih 3 urah na kolena spravil še nekdanjega prvega igralca sveta Rafaela Nadala s 5-7, 6-4, 7-6(5). To je bil vrhunski obračun dveh velikih tekmecev v katerem ni manjkalo preobratov, prava drama pa je bila ob koncu. Končalo se je šele po napaki Španca, ki je prej ubranil prvo zaključno žogo Argentincu. Kako se stvari obračajo. Del Potro je pred štirimi leti izgubil maratonski polfinale z Rogerjem Federerjem, tokrat ga je dobil. Premagal je enega največjih v tem športu, Rafaela Nadala, ki pa se je včeraj že veselil zlate medalje v dvojicah. V vednost, Nadal je olimpijsko zlato dobil tudi v posamični konkurenci leta 2008 v Pekingu, Del Potro pa ima bron iz Londona 2012, ko je bil v tekmi za 3. mesto boljši od Novaka Đokoviča.

Juan Martin del Potro se veseli enega največjih uspehov v karieri

Drugi finalist je Britanec Andy Murray, aktalni prvak Wimbledona, igralec, ki je letos igral vsa finala na Grand Slamih in tudi branilec zlate odlimpijske medalje. Na domačih tleh je pred štirimi leti v finalu premagal Rogerja Federerja in takrat prišel do prvega velikega uspeha v karieri. Jutri bo v finalu favorit tudi proti Juanu Martinu del Potru.

Murray je v 3. krogu in četrtfinalu hodil po robu. Najprej se je rešil v obračunu s Fogninijem, ko je preobrnil 3. niz iz 0-3 v 6-3, včeraj pa v četrtfinalu spet nadoknadil brejk zaostanka v 3. nizu, tekmo z Johnsonom pa zaključil v podaljšani igri. danes je imel nasproti mreže po rankingu najtežjega nasprotnika, pokazal pa pravi obraz. Japonca Keja Nišikorija je premagal s 6-1, 6-4.