Drugopostavljeni Bengaluruja Stefano Travaglia v četrtfinalu premagal Blaža Rolo

14.02.2020
BENGALURU, INDIJA - Slovenski tenisač Blaž Rola je končal nastope na Challengerju v Indiji v četrtfinalu.

Blaž Rola je v četrtfinalu močnega Challengerja v mestu Bengaluru igral z 2. nosilcem Stefanom Travaglio in uspel iztržitit niz, ne pa zmage. 28-letni Italijan je slavil s 6-4, 4-6 in 6-2.

Travaglia je 86. igralec sveta, letos pa je že igral v finalu Bendiga, kjer ga je premagal Američan Steve Johnson. na drugi strani je 29-letni Rola, 149. na ATP lestvici, letos prišel najdlje do četrtfinala na Challengerjih, se pravi je danes izenačil svojo najboljšo uvrstitev v letu 2020.

Malo manj kot dve uri je trajal obračun, v katerem je Italijan izkorostil 5 brejk žogic od 15 priložnosti, Ptujčan pa 3 od 10. O zmagovalcu je odločal tretji niz, v katerem je Travaglia odigral precej bolje, osvojil je 29 točk, naš tenisač pa le 18. Travaglia je po današnji zmagi povedel v medsebojnih tekmah na 2:1, na trdi podlagi sta se pomerila prvič.

Rola je za četrtfinale prejel 4,380 USD in 25 točk.