En največjih slovenskih teniških uspehov Gregorca v New Havnu!!!

20.08.2008

NEW HAVEN, ZDA - Kar ni uspelo Rogerju Federerju na turnirju v Cincinnatiju je slovenskemu tenisaču Luki Gregorcu v New Havnu.

Na turnirju v ameriškem New Havnu je Luka Gregorc po največjem uspehu kariere, ko je v 2. krogu izločil slovitega Jose Acasusa danes pobral še večji skalp. Padel je 14. igralec sveta Hrvat Ivo Karlović. Gregorc se je z izjemno zmago nad ''Velikanom iz Šalate'' v treh nizih 7-6, 4-6 in 6-2 uvrstil v svoj prvi četrtfinale ATP turnirjev in to na turnirju, ki je zadnji pred odprtim prvenstvom ZDA in del ameriške serije US Open Series. Ivo Karlović je bil na 708,000 ameriških dolarjev vrednem turnirju drugi nosilec.

24-letni Gregorc je v dvoboju serviral 9 asov napram 12 Hrvata, ki je izkoristil dve priložnosti za brejk od petih. Luka je bil pri odvzemu servisa 100% (3/3), osvojil pa je 11 točk več od Karlovića (95:84).

V četrtfinalu bo Slovenec igral z Italijanom Andreasom Seppijem.