Fantastični Bedene v Banja Luki osvojil 7. naslov na Challengerjih!

15.09.2013
BANJA LUKA, BIH - 24-letni slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v Banja Luki osvojil tisto, po kar je prišel. Kot 2. nosilec se je okitil z naslovom.

Aljaž Bedene (107. na ATP) je izpustil nastop v pokalu Davis, da na Challenger turnirju v Banja Luki osvoji čim večje število točk, ki bi ga spet pripeljale v TOP100. To mu je uspelo že z vstopom v finale, kjer pa je ugnal še 137. igralca sveta Diega Sebastiana Schwartzmana iz Argentine  s 6-3, 6-4 .  Bravo Aljaž,  vse čestitke!

Ljubljančan je osvojil 7. turnirski naslov iz 8 final, res izjemna  bera lovorik in fantastično razmerje. Vpisal je novih 100 točk in prejel 9,200 evrov (bruto) denarne nagrade.

1 uro  in 26 minut je porabil Aljaž, da se je dokopal do zmagoslavja v Banja Luki. Južnoameričana je strl dokaj rutinirano, servis je izgubil le enkrat v uvodnem nizu, ko je tekmecu uspelo izničiti zaostanek. No, še pred koncem 1. niza je Ljubljančan postavil stvari tam kemor spadajo. V drugem delu je bil 100% pri prvem začetnem udarci, Schwartzman pa se  je lahko  za brejk priložnost obrisal pod nosom.

Bedene zbira lovorike iz  Challengerjev  kot po tekočem traku, kot  povedano,  pa je v finalnih tekmah praktično nepremagljiv. Psihološko je izjemno pripravljen. V Banja Luki je postal drugi Slovenec z zmago, saj je  tam leta 2011 slavil tudi Blaž Kavčič.