Francesca Schiavone je velika zmagovalka Roland Garrosa in piše italijansko zgodovino tenisa!

05.06.2010

ROLAND GARROS - 29-letna Francesca Schiavone (17. nosilka) je uresničila svoje sanje in sanje rojakov ter kot prva v zgodovini italijanskega ženskega tenisa dvignila pokal na turnirju za Grand Slam.

Milančanka, ki bo čez dva tedna praznovala 30. rojstni dan, je v velikem finalu odprtega prvenstva Francije na igrišču Philippe Chatrier premagala papirnato favoritinjo Samantho Stosur iz Avstralije z rezultatom 6-4, 7-6.

Tisti, ki je pred Roland Garrosom stavil na zmagovalko Francesco Schiavone, je verjetno kar dobro zaslužil

Uff, kakšen dan za italijanski tenis. Francesca je v četrtfinalu Roland Garrosa prvič v življenju poljubila tla po zmagi nad Danko Caroline Wozniacki, drugič pa po polfinalni zmagi, ko je Rusinja Jelena Dementjeva predala zaradi poškodbe mečne mišice po izgubljenem prvem nizu. Tretji poljub in okus po vročem rdečem pariškem pesku si bo Schiavonejeva zapomnila za vse življenje. Prišel je po veliki finalni zmagi nad Avstralko Samantho Stosur, ki je prav tako igrala v svojem prvem kariernem finalu in naskakovala prvo žensko avstralsko zmago na turnirjih velike četverice po letu 1980, ko je to uspelo Goolagongovi.

Samantha Stosur je v finalu naredila preveč napak, da bi lahko dvignila pokal in nasledila Francesco Schiavone

Dvoboj med odlično serverko, z odličnim forhandom Samantho Stosur in 'all court' tekmico iz Italije, ki slovi po izjemnem enoročnem bekendu je bil lepa finalna poslastica. Tekmici sta povsem v nasprotju z ostalimi na ženskem touru, držali servis igre. Prvi brejk smo videli šele v 9. igri, ko je to uspelo Italijanki, Avstralka pa v tem delu igre nikakor ni našla igre, s katero je po vrsti izločila Justine Henin, Sereno Williams in Jeleno Janković. Za nameček je brejk podarila z dvojno napako, Schiavonejeva pa je to takoj kaznovala z dobljenim prvim nizem.

Tudi začetek drugega niza je nekako pripadel Italijanki, ko pa je zapravila dve brejk priložnosti, je sama izgubila servis v naslednji igri. Prebivalka Gold Coasta v Avstraliji je povedla 4-1 in vse je kazalo na preobrat in tretji niz, toda nepopustljiva Milančanka se ni predala. Z izjemno igro pri mreži, dobrim začetnim udarcem in igro iz osnovne črte je prvo prišla do ribrejka, vsi ti elementi pa so jo krasili tudi v podaljšani igri, kjer je osvojila zadnjih pet točk za veliko, veliko zmago, ki ji je prinesla naslov peščene kraljice, 1 milijon 120 tisoč evrov in 2,000 točk, ki jo bodo pripeljale v Top 10 igralk sveta.

Presrečna zmagovalka letošnjega OP Francije - Francesca Schiavone (Italija)