Gilles Simon speljal prvo lovoriko Troickemu v Bangkoku!

04.10.2009

BANGKOK, TAJSKA - Francoz Gilles Simon je letošnji zmagovalec tajskega turnirja serije ATP 250. V finalu je ugnal srbskega teniškega igralca Viktorja Troickega s 7-5 in 6-3.

Drugi srbski lopar je imel sicer za sabo fantastičen teden v Bangkoku, a je pokleknil pri zadnjem koraku, s tem pa je ostal tudi brez prve lovorike v karieri. Začetek je bil za njega zelo obetaven, saj je v deveti igri z brejkom prišel do vodstva 5-4, v naslednji pa je povedel 30:0, a to ni bilo dovolj. Praktično je sam poklonil niz Francozu, ki je prevzel iniciativo in s tremi vezanimi igrami po 45 minutah prišel do vodstva v nizih.

V nadaljevanju je imel četrtopostavljeni Troicki spet neuspešno priložnost, da vzame servis Simonu. Vse kar je Srb zapravil je plačal v 6. igri, ko je 24-letni 'mušketir' prišel do brejka in vodstva 4-2, ki ga ni več izpustil iz rok ter prišel do prvega slavja v letu 2009.

Gilles Simon je prišel do šestega naslova na turneji ATP World Tour

2. nosilec Gilles Simon je tako prav ob koncu sezone prišel iz začaranega kroga, kjer kot edini igralec izmed Top 10 letos še ni dobil turnirja.

''Odigrala sva odlično tekmo, a sem na koncu zaradi poraza zelo razočaran. Kakorkoli, Gilles je odlično igral in si je zmago povsem zaslužil. Hvala gledalcem za lepo podporo tekom celega tedna'', je povedal Troicki po koncu finala in dodal, da je bil najlepši trenutek tedna, ko je v polfinalu premagal Tsongo.

Oba igralca sta do finala izgubila po en niz, Simon pa je z zmago povišal medsebojno razmerje zmag in porazov proti Srbu na 3-0, v žep pa je pospravil ček v višni 100,100 USD in 250 točk na teniški lestvici ATP.