Hertogenbosch: Ferrer in Tanasugarn sta osvojila svoja prva turnirja na travnati podlagi

21.06.2008

HERTOGENBOSCH, NIZOZEMSKA- Na Nizozemskem pa se je končal edini turnir na travi, ki se igra v tej deželi tulipanov. Turnir Ordina Open se odvija od leta 1990, ko so igrali samo moški, leta 1996 pa so se jim pridružile tudi ženske. Je eden redkih turnirjev poleg grand salmov na katerem v istem terminu igrajo moški in ženske.

Zadnja tri leta so tu kraljevali hrvaški tenisači (Mario Ančić 2005/06, Ivan Ljubičić 2007), letos pa je v moškem delu turnirja zmago domov odnesel specialist za peščena igrišča Španec David Ferrer. Če so Španci 36 let čakali na prvo zmago na travnatih podlagah, ki jo je pretekli teden osvojil Rafael Nadal z zmago v Queensu, so letos v tednu dni osvojili kar dve.

Že drugi Španec letos z osvojeno turnirsko zmago na travi je David Ferrer

Prvopostavljeni igralec David Ferrer je bil v finalu boljši od Francoza Marca Gicquela 6-4, 6-2. 26-letni Ferrer je prvič slavil na travi in se je veselil šeste turnirske zmage v karieri, druge letos. "Nikoli si nisem predstavljal, da bi zmagal na travi, a ta teden sem igral zares dobro," je povedal Ferrer, ki je postal prvi Španec z zmago v Den Boschu. ''Dokazali smo, da znamo Španci igrati tudi na travi'', je še dodal.

Ferrer je dominiral v dvoboju z 12-imi asi in brez dvojne napake.

Tanasugarn iz kvalifikacij

V ženskem delu turnirja pa je prvovrstno presenečenje pripravila Tamarine Tanasugarn  z zmago v finalu nad finalistko odprtega prvenstva Francije Dinaro Safino 7-5, 6-3.

Po porazu Dinara Safina ni skoparila z besedami na račun Tajke, ki se je na turnir prebila celo iz kvalifikacij saj na ženski teniški lestvici zaseda trenutno 85. mesto od ponedeljka pa bo na 60: ''Ima veliko izkušenj in njene igra je zelo raznolika. V Wimbledonu ji želim vse najboljše''.

Safina se je v govoru tudi opravičila svojemu trenerju za slabo predstavo v finalu turnirja.

Tajka Tamarine Tanasugarn je z zmago v finalu nad Dinaro Safino pripravila presenečenje turnirja

Tajka Tanasugarn pa je v zaključnem govoru kot prava zmagovalka povedala tudi dve besedi v nizozemščini: "'Dank u wel' to everybody for coming. It was a great final''.(''Hvala vsem, ki ste prišli. Bil je izjemen finale'')

Moški in ženske se sedaj vsi selijo na Wimbledon, kjer se v ponedeljek začne tretji grand slam sezone. Tokrat na travnati podlagi.