Izjemen uspeh Luke Gregorca v New Havnu

19.08.2008

NEW HAVEN, ZDA - Ne vemo kdaj se je nazadnje zgodilo, da se je slovenski teniški igralec uvrstil v osmino finala kakšnega ATP turnirja. Da je uspeh toliko večji pove to, da je turnir Pilot Penn Tennis v New Havnu del ameriške serije turnirjev US Open Series, poleg vsega pa je Luki uspelo priti na glavni turnir iz kvalifikacij.

24-letni Luka Gregorc, ki na lestvici ATP zaseda 434. mesto je v drugem krogu izločil 14. nosilca turnirja in igralca, ki je bil letos v finalu Buenos Airesa, polfinalu Acapulca in četrtfinalu Amersfoorta in Vina del Mara, Argentinca Jose Acasusa. Acasuso se na lestvici ATP nahaja na 52. mestu, pred dvemi leti pa je bil tudi že 20. Slovenec je slavil dvakrat 6-4 in se bo v osmini finala pomeril z boljšim iz dvoboja Ivo Karlović - John Isner.