Janez Semrajc deklasiral Pascala Brunnerja in osvojil Šarm El Šejk!

07.12.2014
Slovenski teniški igralec Janez Semrajc je pokoril konkurenco na Futuresu v Egiptu!

ŠARM EL ŠEJK, EGIPT - 25-letni Janez Semrajc (322. na ATP) je v finalu 10.000$ vrednega Futuresa v egiptovskem letoviškem mestu popolnoma nadigral vrstnika iz Avstrije Pascala Brunnerja (550.) in slavil s 6:1, 6:1 v nizih. ČESTITKE!!!

O dvoboju ni veliko za povedati, saj je Slovenec držal vse niti v svojih rokah in nasprotniku v vsakem nizu prepustil le 1 igro.  Janez je končno začel igrati na trdi podlagi svojemu talentu in telesnim sposobnosti podobno in rezultati so tu. Nasprotnik ni imel niti 1 brejk priložnosti, sam pa je izkoristil vseh 5 in bil 100% v tem elementu.

Osvojil je 2 turnirja na tej podlagi zapored in dobil vseh zadnjih 15 dvobojev, 5 od tega na pesku. S tem je prišel že do 8 zmagovalne lovorike v tej sezoni. in do 17 v dosedanji karieri. Vsakič, ko je letos nastopil v finalu, je zmagal.

Za uvrstitev med top300 je letos potrebno osvojiti približno 20 ATP točk več kot lani in Semrajc bo s to zmago nekje na meji, sedaj ima 163 točk.  V naslednjem obdobju si bo moral hitro priigrati vsaj 60 točk. To bi ga pripeljalo na mesta okoli 220. pozicije kar prinaša direktno uvrstitev na večino ATP Challengerjev in tudi v kvalifikacije grand slam turnirjev.

Slovenec je včeraj igral tudi v finalu dvojic, kjer sta s partnerjem Pascalom Brunnerjem po izenačenem dvoboju izgubila v šampijonski podaljšani igri 3. niza. Janez bo tudi naslednji teden igral v Šarm El Šejku in poskušal osvojiti še en naslov!

Finale (dvojice):

Germain GIGOUNON (BEL) / Sander GILLE (BEL) [1] 1-6 6-1 [10-8] Pascal BRUNNER (AUT) / Janez SEMRAJC (SLO)