Janez Semrajc v enem dnevu pospravil dva tekmeca in se uvrstil v glavni del Rabata!

11.03.2012
RABAT, MAROKO - Slovenski teniški igralec Janez Semrajc je bil več kot uspešen v kvalifikacijah Challengerja v Maroku!

22 letni Janez Semrajc(695.) je pokazal odlično formo tudi v 2. krogu kvalifikacij 30.000$ vrednega challengerja v Rabatu, za nameček pa je v odločilnem obračunu za v glavni del počistil še z Victorjem Crivoijem.  Za prvo zmago je potreboval le dobrih 57 minut. 19-letni Venezuelec David Souto je bil dokaj nemočen in za slovo je prijel tudi teniško kravato. Na koncu je bilo 6:3, 6:0 v nizih!

Janez je dobil 1. niz z zanesljivim serviranjem, od 4 priložnosti za odvzem servisa je izkoristil 1, naprotniku ni dopustil nobene priložnosti za brejk. V 2. nizu je bila stvar podobna, le da je Janez izkoristil 3 priložnosti od 5 za odvzem servisa, David pa je bil ponovno brez priložnosti in ostal na ničli!

Semrajc dokazal, da je izjemno pripravljen. V enem dnevu je deklasiral dva nasprotnika

3. odločilni krog za uvrstitev v glavni del se je tudi igral danes. Janezu je nasproti stal 5. nosilec, Romun Victor Crivoi (259.), ki je v treh nizih ugnal Belorusa Aleksandra Burija z 2:6, 6:3, 6:4. Johnny, kot Semrajca kličejo prijatelji, se ni dal preveč motiti ter je zmagal suvereno po 1 uri in 17 minutah s 6-3, 6-4.

29-letni tenisač iz Bukarešte je bil v kvalifikacijah 5. noslec, a to mu ni prav nič pomagalo. Dejstvo je, da je Ljubljančan v letošnji sezoni 'nazaj', tam kjer je že bil pred zdravstvenimi težavami. Vse to je za njim. Dobro počutje in dobro delo že kažeta rezultate. Zaradi slabega rankinga ima Janez še največ težav z uvrščanjem na turnirje serije Challenger, z uspehom v Rabatu, pa bi bil bližje tudi temu cilju - neposrednim uvrstitvam v glavni del.

Njegov današnji zadnji tekmec je pred tremi leti na ATP lestvic že zasedal 75. mesto, v dvoboju pa je imel od Semrajca le boljši izkoristek točk na 2. servis, pa še tega le za 1%. Janez je odserviral 6 asov, na prvi začetni udarec vknjižil 83% točk ter zanesljivo postal udeleženec glavnega dela peščenega turnirja, kjer bo nastopil tudi Aljaž Bedene. Crivoiju se je tudi maščeval za lanski poraz v četrtfinalu Meknesa.

Za tri zmage v kvalifikacijah (v 1. krogu je izločil tudi 2. nosilca) je prejel 3 točke in 310 evrov, ki pa jih lahko krepko nadgradi.

foto : Marko Sivec