Jankovčeva v četrtfinalu Charlestona; V Monterreyu brez presenečenj

05.04.2013
Na teniških WTA turnirjih po svetu se je v četrtek nadaljevalo z dvoboji drugega in tretjega kroga, v Charlestonu pa je organizatorjem ponagajal tudi dež.

CHARLESTON, ZDA - Jelena Jankovič nadaljuje spomladansko prebujanje tudi na WTA premier turnirju v Charlestonu. Na zelenem pesku se je Srbkinja prebila do četrtfinala, a najtežji dvoboji jo čakajo šele sedaj. Ti bodo potrdili ali se lahko kosa tudi z najboljšimi. Morda še ne v četrtfinalu, vsekakor pa v polfinalu.

V Charlestonu so imeli v četrtek ogromno težav z vremenom. Zaradi dežja so se tekme začele šele on 18.30 po lokalnem času, zato so izpeljali le štiri. Srbska teniška igralka je bila prva, ki se je prebila med osem z zmago nad kvalifikantko Jessico Pegulo (6-0, 6-4).Jankovičeva je imela lahko delo, ampak v prvih dveh krogih ni bilo tako. Za uvod je šele po treh nizih izločila Oudinovo, v drugem pa Caroline Garciji ubranila dve zaključni žogi. Nekdanja številka 1 ima sedaj za sabo 12 zmag iz zadnjih 13 dvobojev, poraz pa prihaja iz polfinala Miamija, kjer jo je ustavila Marija Šarapova. V četrtfinalu se bo ''JJ'' pomerila s še eno kvalifikantko, Eugenie Bouchard, ki je pri vodstvu 6-1, 2-0 predčasno napredovala. Predala ji je Avstralka Samantha Stosur.

Švicarka Stefanie Voegele je presenetila Julio Goerges, Nemko, ki se je rešila iz težav že v 2. krogu, drugopostavljena Caroline Wozniacki pa se veseli četrtfinala brez boja. Danka je še pred začetkom tekme izvedela, da njene tekmice Andreje Petkovič ne bo na igrišču zaradi poškodbe.

Family Circle Cup
Datum: 01.04.2013 - 07.04.2013
Kategorija: WTA Premier
Nagradni sklad: $795,707
Podlaga: Zeleni pesek

3. krog:

Eugenie Bouchard (Canada) beat 3-Samantha Stosur (Australia) 6-1 2-0 (Stosur retired)
Stefanie Voegele (Switzerland) beat 10-Julia Goerges (Germany) 3-6 6-1 6-3
9-Jelena Jankovic (Serbia) beat Jessica Pegula (U.S.) 6-0 6-4
2-Caroline Wozniacki (Denmark) beat Andrea Petkovic (Germany)WO

Lauren Davis je dobila nacionalni obračun v 2. krogu Monterreya

MONTERREY, MEHIKA - V Monterreyu, turnirju serije international, sta se v četrtfinale pričakovano uvrstili Marija Kirilenko in Angelique Kerber, toda obe sta morali igrati tri nize.

3. nosilka, Kirilenkova, je prva vstopila med osem. Nekoliko ji je ponagajal drugi niz, drugače pa je bila precej boljša od Jovane Jakšič iz Srbije. Slednja je lahko več kot zadovoljna z nastopi v Mehiki. Prvič je zaigrala v glavnem delu, kjer je zabeležila tudi karierno zmago v 1. krogu.

Prvopostavljena Angelique Kerber je prišla do podobnega izida kot Rusinja. Izgubila je 2. niz, vendar je v tretjem postavila stvari na svoje mesto ter izločila Alo Kudrijavčevo iz Rusije, pred polfinalom pa jo čaka srečanje z Japonko Ajumi Morito.

Veliko bitko, čeprav v dveh nizih, sta končali Američanki Lauren Davis in Coco Vandeweghe. Davisova je zapravila štiri zaključne točke in ubranila eno set žogo, preden se je lahko veselila zmage po dramatičnem tajbrejku 2. niza. V četrtfinalu jo čaka obračun z Anastasjo Pavljučenkovo, nekdanjo dvakratno zmagovalko Monterreya.