Japonka Misaki Doi izločila Hercogovo v 1. krogu Dubaja

08.03.2021
DUBAJ, ZAE - Polona Hercog je končala nastope na WTA 1000 turnirju v Dubaju po 1. krogu.

Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je izgubila v uvodnem krogu močnega WTA 1000 turnirja v Dubaju. S 6-2, 4-6, 6-3 jo je premagala Japonka Misaki Doi.

30-letna Hercogova, 57. igralka sveta, je spet zaigrala po OP Avstralije. Letos je zabeležila le eno zmago in sicer v 1. krogu Gippslanda v Melbournu, danes pa je tretjič izgubila v 1. krogu. Po Abu Dabiju in OP Avstralije še v Dubaju, od nje je bila boljša 29-letna Japonka, 77. na WTA lestvici.

Azijka je rutinsko dobila 1. niz, odlično je igrala na prvem servisu in izkoristila vse tri brejk žoge. Štajerka je veliko bolje igrala na začetnem udarcu v 2. nizu in tekmici ni dovolila žoge za odvzem servisa, sama pa vpisala enega iz petih priložnosti. V tretjem sta bili zelo izenačeni, obe sta imeli dve žogici za brejk le da je Misaki eno izkoristila in tako dobila tekmo po 2 urah in 4 minutah.  Polona je zadela 9 asov, Doi je ostala brez asa, pri dvojnih napakah sta bili izenačeni na 4:4. Razmerje točk je bilo 87:78 za Japonko, ki se bo v 2. krogu pomerila z Igo Swiatek.

Misaki Doi je medsebojno razmerje sedaj izenačila na 3-3, zadnjo tekmo pred tem je leta 2019 v Miamiju dobila Hercogova.