Jo-Wilfired lovi domačo lovoriko v Metzu!

24.09.2011
V finalu ATP turnirja v Metzu se bosta pomerila Hrvat Ivan Ljubičić in Francoz Jo-Wilfried Tsonga, v Bukarešti pa Pablo Andujar in Florian Mayer.

METZ, FRANCIJA - 10. igralec sveta Jo-Wilfried Tsonga, ki drži 7. mesto na lestvici ATP Race, ki pelje v London, je v polfinalu domačega turnirja Moselle Open v Metzu ugnal 3. nosilca Aleksandra Dolgopolova s 6-4, 6-4.

Teniški 'Mohamad Ali' je v 1 uri in 17 minutah enkrat oddal servis ter zadel 6 asov, da se je maščeval Ukrajincu, ki ga je letos izločil na OP Avstralije in Miamiju. Jutri bo poskušal priti do naslova po skoraj dveh letih. Nazadnje je bil uspešen leta 2009 v Tokiu. Nasproti mreže v domači dvorani v Metzu mu bo stal Hrvat Ivan Ljubičić.

V bitki velikih serverjev je zmagal Banjalučan. Oba niza je dobil po podaljšani igri. Ljubičić. zmagovalec francoskega turnirja leta 2005, je zabil kar 26 asov (Muller 18), roke pa je dvignil v zrak po skoraj dveh urah igre. Jasno, ne v prvem, ne v drugem nizu nismo videli brejkov, v podaljšani igri pa je Ivan povedel že na začetku.

Hrvat bo v nedeljo lovil 11. turnirsko zmago, nazadnje pa je prišel do lovorike lani marca, ko je imel magičnih 10 dni v Indian Wellsu. Proti Tsongi ima razmerje 3-2. Letos sta igrala dvakrat. Prvič je v Rotterdamu slavil Francoz, Hrvat pa mu je vrnil na peščenem mastersu v Madridu.

Moselle Open
Datum: 19.09.2011-25.09.2011
Podlaga: Trda (Dvorana)
Nagradni sklad: € 398,250

24.09.2011 SF (1) J Tsonga defeats (3) A Dolgopolov 64 64
24.09.2011 SF (4) I Ljubicic defeats (8) G Muller 76(3) 76(5)

Pablo Andujar je drugič zapored v finalu ATP-ja v Bukarešti

BUKAREŠTA, ROMUNIJA - V finalu ATP turnirja v romunski prestolnici pa si bosta stala Pablo Andujar in Florian Mayer.

V ponovitvi lanskoletnega finala, se je Španec Pablo Andujar danes v polfinalu maščeval Argentincu Juanu-Ignaciu Cheli. 6-4, 7-5 se je glasil rezultat za Andujarja, ki je lani do finala prišel kot kvalifikant in 105. tenisač sveta. V enem letu je naredil velik skok, saj se ta trenutek nahaja na 43. mestu, kar je njegova karierna uvrstitev. Letos je tudi prišel do prvenca v Casablanci, kjer je bil v finalu boljši od Italijana Potita Staraceja. Do druge lovorike lahko pride jutri, če bo bil boljši od Nemca Floriana Mayerja, ki je v drugem polfinalu po dveh nizih s 7-6, 6-2 odpravila Filippa Volandrija.

Mayer še nima v žepu turnirske zmage, že štirikrat pa se je ustavil na zadnji stopnički - finalu, tudi letos v Münchnu. Že lani sta se finalista pomerila v Bukarešti (2. krog), kjer je bil boljši Španec, to pa je bil tudi njun edini medsebojni obračun.