John Isner zmagovalec zadnjega travnatega turnirja leta!

11.07.2011
NEWPORT, ZDA - Američan John Isner je poskrbel, da travnata lovorika na turnirju serije ATP 250 ostaja na domačih tleh.

Američan John Isner je na zadnjem travnatem ATP turnirju sezone prišel do drugega naslova v karieri.

Visokorasli Američan je v finalu premagal veliko manjšega Olivierja Rochusa iz Belgije s 6-3, 7-6 ter postal prvi igralec, ki je v Newportu zmagal kot 1. nosilec. Lovorika tako ostaja doma, saj je lani tu slavil Mardy Fish. Isnerju je to prva zmaga po januraju 2010, ko je bil najboljši v Aucklandu, v finalih pa ima sedaj razmerje 2-4. Zmagoslavje je začinil z jubilejno 100. zmago na moški teniški turneji (100-80).

John Isner je za nastop dobil posebno povabilo, zaradi končne zmage pa je zamudil tudi na poroko svojega brata, ki je bila v soboto.

To je bil tudi finale, ki je imel eno posebnost. Še nikdar se nista za lovoriko borila tenisača, ki bi imela takšno razliko v velikosti. Palček proti velikanu. John Isner je namreč dvometraš, visok 206 cm, Olivier Rochus pa 'komaj vidi čez mrežo'. Velik je le 168 cm.

John Isner je nadaljeval tradicijo zmag domačih tenisačev na travnatem turnirju v Newportu

Američan je finale končal po 1 uri in 42 minutah. V prvem nizu mu je uspel brejk za 5-3, v drugem pa je zapravil vseh pet priložnosti za odvzem servisa, zato je tekmo reševal v podaljšani igri.

Pravzaprav je Isner tretji zaporedni domači igralec, ki je zmagal v Newportu, dvig lovorike pa mu bo sigurno povrnil samozavest, saj letos ni preveč blestel. Na drugi strani je Belgijec že drugič zapored izgubil finale v Newportu, skupno razmerje pa ima sedaj 2-7. Najboljši je bil že daljnjega leta 2000 v Palermu in leta 2006 v Münchnu. Oba turnirja sta se igrala na pesku.