Kiki Bertens presenetljiva zmagovalka WTA turnirja v Fesu!

29.04.2012
V Fesu so igralke že zaključile s turnirjem, na veliki tron pa je presenetljivo, a toliko bolj zasluženo stopila Kiki Bertens!

Fes, Maroko - Kiki Bertens (149.), še do pred kratkim popolna neznanka ženskega tenisa, je v pičlem tednu dni opozorila na svoj talent. Ta 20-letna igralka je namreč dodobra presenetila vse ter proti vsem pričakovanjem osvojila turnir v Maroku!

Bertensova je pred edinim afriškim WTA dogodkom v svoji karieri le enkrat odigrala tekmo 'glavnega' žreba WTA turnirja. Pisalo se je leto 2011, ko je mladenka nastopila v uvodnem krogu domačega turnirja v Hertogenboschu in izpadla že v prvem krogu – tokrat pa je šla mnogo dlje.

Preko dveh kvalifikacijskih dvobojev se je drugič v karieri uvrstila v 'glavni' žreb turnirja, kar je bil za njo že lep uspeh, a mlada Bertansova se s tem ni zadovoljila. Nase je opozorila že v prvem krogu, ko je ugnala Urszulo Radwansko (92.), nato pa so kot za stavo pred njo pokleknile še Chanelle Scheepers (43.), Garbine Murguruza Blanco (142.) ter v polfinalu Simona Halep (55.).

Veliki finale je bil za Kiki Bertens popolnoma nov izziv, nič kaj drugače pa ni veljalo za njeno nasprotnico Lauro Pous-Tio (110.), ki je prav tako nastopila v svojem prvem WTA finalu. Bertansova je na začetku srečanja delovala dokaj nervozno in izgubila uvodne tri igre, nato pa je ulovila ritem ter do konca srečanja nasprotnico popolnoma nadigrala. Končni rezultat je bil 7:5 in 6:0!

"Res sem navdušena, za mano je izjemen teden. V Maroku sem že en teden, sem nekoliko utrujena. Sedaj bom poizkušala nastopiti na čim več turnirjih ter zmagati na čim več tekma," je dejala novopečena zmagovalka Fesa.