Kirurško natančni Murray ugasnil avstralske sanje in Kyrgiosa

27.01.2015
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Najboljši britanski tenisač Andy Murray je v torek zvečer utišal Rod Laver Areno in po treh nizih izločil Nicka Kyrgiosa.

19-letni Nick Kyrgios je bil veliko upanje domačih gledalcev, da na OP Avstralije po dolgem času pridejo do veselja in zaključnih obračunov, a v četrtfinalu jih je pod ledeno prho poslal Andy Murray.

27-letni Murray je trikrat igral v finalu Melbourneja, pa vedno obstal na zadnji stopnički, priložnost pa bo spet tu letos, sa se je z rezultatom 6-3, 7-6(5), 6-3 prebil preko avstralskega najstnika Nicka Kyrgiosa. Za Škota je to peti polfinale v deželi 'tam spodaj', njegov nasprotnik pa bo Čeh Tomaš Berdych, ki je pred tem končal 'trpljejnje' Rafe Nadala in prekinil niz 17. zaporednih porazov s Špancem.

Andy Murray bo iskal prvi finale Grand Slamov po zgodovinski zmagi na Wimbledonu 2013 in upa, da bo postal prvi, ki bi osvojil Odprto prvenstvo Avstralije kot trikratni poraženec finala (2010, 2011 in 2013).

19-letni Nick Kyrgios bo imel še veliko priložnosti, da še bolj razveseli avstralske navijače in morda doma obdrži melbournsko lovoriko

V težko pričakovani tekmi, je Nick Kyrgios stopil na osrednji teren Rod Laver Arene z velikim pompom, a izkušeni Britanec je dvoboj odigral maestralno. Že prihod Britanca iz tunela z nasmeškom je dal vedeti, da je pripravljen, to pa je pokazal tudi na terenu.

32-minutni 1. niz je Murray dobil po brejku v 6. igri, Kyrgios, ki je v 4. krogu ubranil tudi zaključno točko Seppiju, pa se je v drugem držal čisto do zadnjih trenutkov tajbrejka. Takrat je dvakratni Grand Slam zmagovalec s kirurško natančnim lobom dobil pomembno točko in strl tekmeca (v spodnjem videu). V tretjem le še še rutinsko dokončal začeto delo in poslal pod prho še zadnjega Avstralca v žrebu po dobrih dveh urah.

''Bil je zahteven dvoboj...poskusil sem štartati kar se da udobno. Videli sem Nickove tekme, točno sem vedel česa je sposoben'', je razložil Murray. ''Ja, moral sem ga držati dlje od žoge. Ima izjemne udarce, zato sem skrbel, da ni prihajal na čiste žoge''.