Klepačeva in Srebotnikova sta razveselili na premiernem nastopu v Dubaju

17.02.2016
DUBAJ, Z.A.E. - Slovenski tenisačici Katarina Srebotnik in Andreja Klepač sta tudi uradni odprli skupno sodelovanje v dvojicah.

Od sedaj naprej bosta Katarina Srebotnik in Andreja Klepač na WTA turneji nastopili skupaj v dvojicah. Razveselili sta že na premiernem nastopu v Dubaju, ko sta v 1. krogu premagali Čehinji Hlavačkovo in Hradecko.

Velenjčanka in Koprčanka sta na 2 milijona USD vrednem turnirju izločili 3. nosilki iz Češke po super podaljšani igri s 5-7, 7-6(3), 10-8. Hradecka je 9. Hlavačkova pa 13. igralka dvojic na svetu, zato je zmaga super popotnica za nadaljevanje turnirja in celotne skupne sezone.

Katarina Srebotnik spada v sam vrh igralk dvojic na svetu, v karieir pa je osvojila že 36 turnirjev. Andreja Klepač je do sedaj osvojila 4 naslove v dvojicah, lahko pa se veselimo, da bosta skupaj tej beri dodali še veliko lovorik.

V posamični konkurenci sta izpadli finalistki prejšnjega tedna v St.Petersburgu. Zmagovalka ruskega turnirja Roberta Vinci je klonila proti Jaroslavi Švedovi s 6-0, 4-6, 6-3, mlada Švicarka Belinda Bencic, ki je od ponedeljka prvič v TOP10, pa je položila orožje v dvoboju z nekdanjo 1. igralko sveta Jeleno Jankovič. Srbkinja je slavila s 4-6, 7-5, 6-4. Gladko se je v 2. krog Dubaja prebila tudi njena rojakinja Ana Ivanovič, ki je s 6-1, 6-0 odpihnila Darjo Gavrilovo iz Avstralije.