Kolarjeva še naprej blesti v Egiptu; Na Bolu vse Slovenke v 2. krog!

21.11.2013
19-letna Nastja Kolar je zmagala tudi v 2. krogu ITF turnirja v Šarm El Šejku, na Hrvaškem, pa so po Brglezovi v 2. krog prišle tudi ostale tri Slovenke.

ŠARM EL ŠEJK, EGIPT - V egiptovskem letoviškem mestu Šarm El Šejk Nastja Kolar nadaljuje z uspešnimi predstavami tudi v 2. krogu glavnega dela.

19-letna Celjanka se je v glavni del peščenega turnirja z močnim nagradnim skladom 75,000 USD uvrstila preko kvalifikacij, sedaj pa je že najmanj v četrtfinau. V 2. krogu je povsem brez težav izločila Valerijo Solovjevo, 21-letno Rusinjo, ki je 236. igralka sveta. Leta 2009 je Solovjeva na mladinskem turnirju presenetila Nastjo, tokrat je bilo vse v znamenju naše mlade igralke, slavila je s 6-2, 6-2. Bravo!

Kolarjeva se vrača na mesta, kjer je že bila pred dvema letoma, ko je zasedala 232. mesto na WTA lestvici. V polfinale Šarm El Šejka bo poskušala priti preko Srbkinje Jovane Jakšič, ki ji je danes uspel velik podvig. S turnirja je spravila 1. nosilko,Estonko Kajo Kanepi, 30. teniško igralko sveta. Prava mala senzacija je uspela 20-letni Jakšičevi (165. na WTA), upajmo, da ji Nastja pokvari načrte, navsezadnje pozna pot do zmage nad tekmico. Premagala jo je v obeh dosedanjih medsebojnih dvobojih in še ni izgubila niza.

Nastja KOLAR (SLO) 6-2 6-2 Valeria SOLOVYEVA (RUS)

BOL, HRVAŠKA - V ženskem delu turnirja na Bolu na Braču, ki se igra za nagradni sklad 10,000 USD, pa so se v 2. krog prebile vse slovenske tenisačice.

Že včeraj je to uspelo mladi, 17-letni Piji Brglez, danes pa so po vrsti zmagale še Pia Čuk, Natalija Šipek in Polona Reberšak.

Najbolj izkušena od vseh, 26-letna Polona Reberšak (627. na WTA), je gladko izločila 22-letno Karolino Vlachovo (1,157. na WTA) iz Češke s 6-2, 6-4. Celjanka ima po nekaj letih spet odlično sezono na nižjih ITF turnirjih, tudi na Bolu pa bo poskusila po letu 2006 spet priti do lovorike. Kot 5. nosilka se bo v 2. krogu merila s še eno češko predstavnico, 18-letno Gabrielo Pantučkovo, ki je 767. igralka sveta.

Komaj 16-letna Natalija Šipek opozarja nase z zmago v uvodnem krogu proti 19-letni Nemki Theresi Kleinsteuber, 1,109. na svetu. Šipkova je po uspešno opravljenih kvalifikacijah tokrat zmagala s 7-5, 4-6 in 6-4, v 2. krogu pa se bo pomerila proti favorizirani 8. nosilki iz Romunije. To bo Ioana Loredana Rosca, ki ima leto več od Natalije ter je na 717. mestu računalniške lestvice.

Izvrstno gre tudi 17-letni Pii Čuk, ki je prav tako prišla v glavni del preko kvalifikacij. Čukova se je poigrala s kvalifikantko, Liso Bastianello iz Italije. Premagala jo je s 6-2, 7-5, v 2. krogu pa je naletela na najtežjo tekmico. Nasproti mreže ji bo stala prvopostavljena Barbora Krejčikova iz Češke, ki je kot 17-letnica na 360. mestu WTA lestvice.

Pia CUK (SLO) 6-2 7-5 Lisa BASTIANELLO (ITA)
Natalija SIPEK (SLO) 7-5 4-6 6-4 Theresa KLEINSTEUBER (GER)
Polona REBERSAK (SLO) [5] 6-2 6-4 Karolina VLACHOVA (CZE)