158. igralka sveta Ashleigh Barty novopečena zmagovalka turnirjev serije WTA

05.03.2017
KUALA LUMPUR, MALEZIJA - Avstralka Ashleigh Barty je osvojila WTA turnir v Kuala Lumpurju in prvič v karieri dvignila zmagovalni pokal.

Teniški turnir serije WTA v Kuala Lumpurju je poskrbel, da se je na listo zmagovalk vpisala nova tenisačica. Dogodek Alya WTA Malaysian Open je osvojila 20-letna igralka iz Avstralije Ashleigh Barty.

V finalu je tenisačica iz Ipswicha s 6-3, 6-2 gladko premagala še Japonko Nao Hibino in prišla do prvenca.

V polfinale Kuala Lumpurja se ni prebila nobena od postavljenih tenisačic in to je bila priložnost, da se lovorike veseli ena od tistih, ki po navadi ne pridejo do finala. Zanimivo, a Bartyeva se v celem tednu ni srečala z niti eno nosilko, izkoristila je dober žreb in dejstvo, da so najvišje uvrščene iz žreba vrgle druge tekmice. A to ni bila njena današnja nasprotnica, saj tudi Hibino nasproti mreže ni imela postavljene igralke. V 2. krogu bi morala sicer igrati s prvo favoritinjo Elino Svitilino, toda Ukrajinka jo je brez boja spustila naprej. Japonka je imela priložnost v finalu, da se dokoplje do druge turnirske zmage, vendar ji bila tokrat Avstralka predobra.

Zmagi se ne gleda v zobe, še manj pa naslovu, prvemu v karieri.