Luka Gregorc je v polfinalu New Havna in svetovna teniška senzacija

21.08.2008

NEW HAVEN, ZDA - Slovenski teniški igralec Luka Gregorc je v četrtfinalu teniškega turnirja ameriške serije US Open Series v ameriškem mestu New Haven premagal še sedmega nosilca Italijana Andreasa Seppija 4-6, 6-4 in 7-5.

Res, da Italijan v karieri še ni osvojil turnirja za ATP, to ne zmanjšuje Gregorčevga uspeha kajti igralec iz apeninskega polotoka je 32. igralec sveta in je letos že bil v polfinalu Hamburga in četrtfinalu Nottinghama, Poertschacha in Rotterdama. To je največji uspeh slovenskega moškega tenisa v zgodovini.

Luka Gregorc navdušuje s svojimi igrami na turnirju Pilot Penn Tennis in je trenutno svetovna teniška senzacija

434. igralec na lestvici ATP je sicer dobro začel in Italijanu hitro odvzel servis vendar mu je ta vrnil z dvojno mero in osvojil prvi niz. V drugem je Luka vodil že 5-2, Seppi pa se je približal na 5-4 toda preobrata mu ni uspelo narediti in Gregorc je znižal izid v nizih na 1-1. V začetku tretjega niza sta Slovenec in prav tako 24-letni Italijan doma iz Bolzana držala svoj servis. V šesti igri tretjega niza je Seppiju uspel brejk brez izgubljene točke in posledično tudi vodstvo 4-2. Toda Luka se ni predal in takoj napravil ribrejk in vzpostavil ravnotežje v dvoboju. Enajsta igra je Gregorcu prinesla prednost 6-5 saj je izkoristil drugo priložnost za odvzem servisa. Na svoj servis je v 12. igri končal dvoboj in se prvič v karieri povzpel do polfinala ATP turnirja. BRAVO LUKA!

V polfinalu turnirja vrednega 708,000 ameriških dolarjev in zadnjega pred odprtim prvenstvom ZDA v New Yorku, bo super Luka Gregorc igral z zmagovalcem dvoboja med Marinom Čilićom iz Hrvaške in Rusom Igorjem Andrejevim.