Marion Bartoli razblinila sanje Ane Ivanović, Yanina Wickmayer domov poslala Shahar Peer!

17.03.2011
INDIAN WELLS, ZDA - Sanje o odmevnem rezultatu srbske teniške princeske Ane Ivanović na velikem WTA turnirju v Indian Wellsu so se razblinile!

Nekoč 1. igralka sveta in zmagovalka WTA turnirja v Indian Wellsu 2008 Ana Ivanović ter Francozinja Marion Bartoli sta odigrali dvoboj v katerem sta skupno kar 13-krat izgubili servis. 19. nosilka Ana Ivanović se je v dveh nizih, ki sta trajala več kot 2 uri, stalno borila za obstanek v dvoboju, a ji na koncu ni uspelo. 15. nosilka Marion Bartoli je v živčnem dvoboju pokazala več in se z rezultatom 6:4, 7:6(4)veselila uvrstitve v polfinale.

V 1. nizu polnem brejkov, je Francozinja povedla s 5:4 in imela servis za zmago. Ana si je še priborila dve priložnosti za izenačenje vendar jih ni izkoristila. V 2. nizu je Ana ponovno zaostajala, a se je borila in ob koncu celo povedla s 5:4. To vodstvo je hitro zapravila in Francozinja je povedla s 6:5 ter servirala za zmago. Toda Ana se je vseeno izvlekla v podaljšano igro, to pa je bilo tudi vse in dvoboj se je končal po 2 nizih!

Za Bartolijevo je to že 3. polfinale v letošnji sezoni (Brisbane, Doha). Z uvrstitvijo med štiri je že zaslužila 150.000$, naslednja nasprotnica pa je Yanina Wickmayer.

Belgijka Yanina Wickmayer je v 2. polfinalu odpravila Izraelko Shahar Peer s 6:3, 6:3 v nizih in se bo s tem dosežkom  na najnovejši WTA lestvici ponovno prebila med 20 najboljših na svetu. Igralki sta bili enakovredni do 6. igre v 1. nizu, ko je 23. nosilki Yanini Wickmayer uspelo odvzeti servis nasprotnici in nato do rezultata 6:3, 5:1 ni izpustila vajeti iz rok. 10. nosilka Shahar Peer je z dvema zaporednima igrama zmanjšala na 5:3, a je Belgijka z močnimi povratnimi udarci na servis Izraelke hitro zaključila dvoboj.

Obe igralki sta naredili veliko nevsiljenih napak (Yanina 20, Shahar 22), Belgijka pa je prevladovala v doseženih zmagovitih točkah 19/7.

"Že, ko sem zjutraj vstala, sem imela dober občutek. Dobro sem trenirala in ko sem stopila na igrišče sem se počutila zelo močno," je dejala srečna zmagovalka Yanina Wickmayer.