Medvedev zmagovalec Winston Salema

27.08.2018
WINSTON SALEM, ZDA - Mladi ruski tenisač Daniil Medvedev je slavil na trdi podlagi Winston Salema, kjer je potekal turnir serije ATP.

Zadnjo preizkušnjo pred OP ZDA je v Winston Salemu ujel Daniil Medvedev. Za ruskega teniškega igralca je to druga lovorika v karieri.

22-letni Medvedev je v finalu s 6-4, 6-4 premagal domačina Steva Johnosna. ''Počutim se izvrstno. Na začetku turnirja si ne bi mislil, da bom zmagal. Sicer sem v dobri formi, a zdelo se mi je, da to ni dovolj za slavje tu v Winston Salemu'', je povedal Madvedev, ki je sedaj na 36. mestu ATP lestvice.

Daniil je prvi ruski zmagovalec turnirja v Winston Salemu, v tem tednu pa je osvojil vseh dvanajst nizov. Današnji tekmec ga je premagal letos v Eastbournu, tokrat v Severni Karolini se je vse obrnilo na sran Rusa. Medvedev je drugi zmagovalec zapored, ki ni oddal niza, lani je to uspelo Bautisti-Agutu.

Medvedev je letos slavil tudi na ATP turnirju v Sydneyu na začetku sezone, ima pa v zbirki tudi finale, lani je bil v boju za naslov v Čenaju.