Miloš Raonič in Keji Nišikori bosta odločila zmagovalca v Tokiju!

04.10.2014
Potem ko sta že v 1. krogu "odletela" 1. in 2. nosilec turnirja Švicar Stan Wawrinka in Španec David Ferrer, sta naslednja 2 po statusu upravičila vlogo favoritov in se uvrstila v finale ATP500 turnirja v Tokiju!

TOKIO, JAPONSKA - 23-letni Kanadčan Miloš Raonič (8.) je v polfinalu gladko opravil s Francozom Gillesom Simonom (37.) s 6:1, 6:4 v nizih.

Miloš je hitro povedel s 3.0 v 1. nizu in nadaljeval zelo agresivno z močnimi servisi ter "forehand" udarci. Z drugim brejkom je povedel s 5:1 in v 31 minutah osvojil niz. Zaradi slabe vidljivosti sta po 26 minutnem premoru nadaljevala pod zaprto streho. 2. niz je bil bolj izenačen, a je bil brejk za vodstvo Kanadčana s 3:2 dovolj za zmago v nizu in dvoboju.

Raonič je dobil 43. dvoboj v sezoni ob 15 porazih. Tretjič zapored bo igral v finalu Tokia. 2012 je izgubil proti Keiju Nišikoriju, lani pa z Juanom Martinom del Potrom.

"Mislim, da je bila to moja najboljša igra ta teden. Dobro sem zaključeval in imel sem dobro strategijo kaj moram početi na igrišču. Veselim se dvoboja s Keijem. Veliko ljudi tukaj si je to želelo. Predvsem se bom osredotočil na svojo igro," je dejal Miloš!

V drugem polfinalnem obračunu pa se je odvijala prava drama. Dvoboj ni trajal dolgo (1 uro in 47 minut), a je bil odločen šele v podaljšani igri 3. niza. 24 letni domači junak Keji Nišikori je na koncu le strl odpor 33-letnega nemškega veterana Benjamina Beckerja (62.) in slavil s 4-6, 6-0, 7-6(2) v nizih.

Nemec je z 1 brejkom dobil 1. niz, a je že v naslednjem sledil povratni udarec Japonca, ki je nasprotniku podaril teniško "kravato". Pred odločilnim 3. nizom sta oba imela krajši zdravniški tretma. Beckerju so masirali ramo, Nišikoriju pa področje okoli kolka. Keji je prvi prišel do brejka in povedel s 3:1. V naslednji igri je vodil s 40:15 na svoj servis, a je Nemec z odlično igro izenačil in prišel do rebrejka. Do podaljšane igre je vse potekalo po pričakovanjih. Tam je Japonec povedel s 4:2 in ob bučni podpori 10.000 gledalcev osvojil vse točke do konca.

Za Nišikorija je bila to že rekordna 48. zmaga v 1 sezoni, ki še ni končana. Jutri bo v reprizi finala iz leta 2012 ponovno skušal dvigniti zmagovalni pokal. V medsebojnih dvobojih vodi Japonec s 3:1. Letos je dobil 2 in 1 izgubil, vsi pa so bili zelo izenačeni, še najbolj na zadnjem OP ZDA, kjer sta igrala 5 nizov. Oba igralca se borita za nastop na zaključnem turnirju v Londonu!