Montanes le boljši od Žemlje

22.06.2009

WIMBLEDON - Na slovitem teniškem grand slam turnirju v Wimbledonu je izpadel še zadnji slovenski predstavnik Grega Žemlja. V 1. krogu ga je s 6-4, 6-4, 6-4 izločil 32. nosilec iz Španije Albert Montanes.

Kljub porazu si 22-letni Žemlja zasluži vse pohvale za predstave, ki jih je pokazal na letošnjem All England Clubu. V kvalifikacijah je dosegel tri zmage in se prvič v karieri uvrstil v glavni del kakšnega od turnirjev največje četverice.

Albert Montanes je bil pretrd oreh za Grega Žemljo

Montanes, ki s svojo igro slovi na peščenih igriščih, je v prvem nizu izkoristil svojo priložnost za odvzem servisa, ki je povsem zadostovala za vodstvo v nizih, Slovencu na drugi strani mreže pa z odličnim servisom sploh ni dopustil, da bi ga ujel. Grega se je sicer dobro upiral in v nadaljevanju (2. niz) zapravil tri žogice za brejk, kazen pa je sledila v 9. igri, ko je svojo edino priložnost Katalonec pograbil z veliko žlico in prišel še do drugega niza.

V tretjem nizu sta igralca držala servis tako kot v drugem in spet je odločala 9. igra, ki je bila zopet usodna za našega igralca. Montanes je še enkrat več prišel do servisa za zmago, tokrat do odločujočega, ki ga je potisnila v 2. krog letošnjega največjega turnirja na travi po 1 uri in pol igre.

100

Slovenci smo tako na Wimbledonu ostali brez predstavnikov po 1. krogu in po dnevih izenačili lanskoletni dogodek (Srebotnikova kot edina predstavnica je izpadla v 1. krogu). Vsekakor pa slika letošnjega turnirja sploh ni tako slaba. V kvalifikacijah smo imeli tri moške in dve ženski predstavnici, od tega sta dva fanta (Gregorc, Žemlja) prvič v zgodovini slovenskega tenisa prišla v glavni del turnirja za grand slam. Med dekleti sta bili v glavnem žrebu Maša Zec Peškirič in Katarina Srebotnik. Maša je danes svoj uvodni dvoboj izgubila, Kata pa je zaradi poškodbe žal morala izpustiti letošnje tekmovanje.