Murray preživel "match" žogice Robreda in prišel do naslova v Šenzenu!

28.09.2014
Britanski tenisač Andy Murray, je po 15. mesecih suše končno dvignil zmagovalni pokal na ATP turneji!

ŠENZEN, KITAJSKA - Nekdanji član velike četverice 27-letni Andy Murray, vse od Wimbledona 2013 ni osvojil ATP turnirja in padel izven TOP10 na ATP lestvici. Vmes je imel ponosni Škot tudi operacijo hrbta, zaradi katere je dolgo lovil tekmovalno formo. Tudi v finalu ATP250 turnirja na Kitajskem, je vse kazalo, da bo ostal brez naslova, a je pokazal iz kakšnega testa je. Proti 32-letnemu španskemu veteranu Tommyju Robredu (22.) je reševal "match" točke (5) nasprotnika in na koncu zmagal s 5:7, 7:6(9), 6:1!

1. niz je po nekaj brejkih na obeh straneh dobil Robredo, ki je v zadnjem letu v zelo dobri formi. V 2. nizu sta vsak enkrat izgubila svoj servis in igrala se je podaljšana igra. Tam je Španec hitro povedel s 6.2 in zmaga je že bila skoraj v žepu. A Andy ni mislil tako in je v razburljivi končnici rešil kar 5 "match" žogic nasprotnika in nato izenačil v nizih. V 3. nizu se je zgodilo pričakovano. Tommy je povsem popustil, Murray pa je s 3 brejki suvereno zaključil dvoboj, ki je trajal 2 uri in pol!

Britanec je osvojil pomembne točke v lovu na zaključni turnir v Londonu. Za osmouvrščenim Čehom Tomašem Berdychom zaostaja 105 točk. V medsebojnih dvobojih je povedel s 4:2, dobil je zadnje 4. Osvojil je 29 lovoriko na ATP turneji, Španec je ostal pri 12!