Murray za začetek izločil Berrerja!

29.09.2011
Na teniških ATP turnirjih v Bangkoku in Kuala Lumpurju so bili danes na sporedu ostali dvoboji 2. kroga, ki peljejo v četrtfinale. Andy Murray zlahka čez Berrerja.

BANGKOK, TAJSKA - Teniški turnir v Bangkoku se je danes začel z lepo gesto organizatorjev, ki so za žrtve poplav na tajskem prispevali več kot 160,000 ameriških dolarjev.

Naj spomnimo, da so poplave in devettedensko močno deževje močno prizadele severni del Tajske. Uničenih je bilo več kot 600,000 domov v eni tretjini države, ki šteje 77 provinc.

Z nastopi je danes začel tudi 1. nosilec Andy Murray, ki je rutinirano prešel prvega tekmeca Michaela Berreja s 6-4, 6-2. Drugopostavljeni Gael Monfils, sicer 14. tenisač sveta, je rešil pet brejk žog od šestih Santiagu Giraldu ter zmagal s 6-4, 4-6 in 6-1. ''Pričakoval sem trd obračun'', je po tekmi povedal Francoz, ki je leta 2008 igral v polfinalu Bangkoka, v četrtfinalu pa se bo meril s Fincem Jarkkom Nieminenom.

Američan Donald Young je s turnirja spravil branilca naslova Guillerma Garcia-Lopeza, a je za to porabil kar 2 uri in 39 minut. 45. igralec sveta, ki je na nedavnem OP ZDA prišel do 4. kroga, se bo sedaj pomeril z japonskim kvalifikantom Soedo, ki je s 6-2, 7-6 premagal Tobiasa Kamkeja.

29.09.2011 R16 (2) G Monfils defeats S Giraldo 64 46 61
29.09.2011 R16 D Young defeats (4) G Garcia-Lopez 61 67(0)
29.09.2011 R16 G Soeda defeats T Kamke 62 76(7)

Kei Nišikori je v 2. krogu Kuala Lumpurja odpisal Nemca P.Petzschnerja

KUALA LUMPUR, MALEZIJA - V Kuala Lumpurju so se danes vsi štirje nosilci uvrstili v četrtfinale.

Prvopostavljeni Nicolas Almagro, trenutno 9. na ATP lestvici, si je vstop med osem priigral z zmago nad rojakom Albertom Ramosom. Dvoboj je trajal 1 uro in 44 minut, oba niza pa sta se odločila po podaljšani igri. Almagro se bori za vstop na zaključni turnir serije masters, ki bo konec novembra v Londonu, prav tako pa ima možnost igranja v britanski prestolnici tudi Srb Viktor Troicki.

Troicki, ki na zaključnem turnirju sezone ni igral še nikoli, ima na lestvici ATP Race trenutno 1,550 točk in zaseda 17. mesto. V četrtfinale malezijskega turnirja se je uvrstil preko Uzbekistanca Denisa Istomina, delo pa je uspešno opravil v 79 minutah, v katerih je ubranil vse tri brejk žoge in slavil s 6-1, 6-4.

5. nosilec in zmagovalec Kuala Lumpurja 2009 Nikolaj Davidenko, je po dveh nizih prešel Poljaka Lukasza Kubota. To je bil njun prvi medsebojni dvoboj po OP Avstralije  leta 2005, Davidenko pa je po koncu dvoboja dejal, da je v drugem nizu že razmišljal, da bo moral igrati tretjega, saj se je znašel v zaostanku 2-5. ''Igral sem točko za točko. Izšlo se mi je za zmago po dveh nizih. Včasih najdeš tudi takšno pot do zmage'', je povedal Rus, trenutno 36. na teniški lestvici, ki ima na računu 21. turnirskih zmag. V Kuala Lumpurju lovi drugo v letošnji sezoni potem, ko je dvignil lovoriko v Münchnu.

Zelo je garal za zmago v 2. krogu tudi Kei Nišikori. Japonec je strl odpor Philippa Petzschnerja šele v 3. nizu ter napredoval v četrtfinale z rezultatom 6-3, 4-6 in 7-5.