Na Roland Garrosu v finalu ruski dekleti!

04.06.2009

PARIZ, FRANCIJA - Na peščenem igrišču stadiona Philippe Chatrier bomo v soboto gledali pričakovan finale, sodeč po letošnjih rezultatih sezone na pesku. Glavni akterki bosta Rusinji Dinara Safina in Svetlana Kuznecova.

Kot prva se je v veliki finale uvrstila prvopostavljena Dinara Safina, lanska finalistka Roland Garrosa, ki je v obračunu s Slovakinjo Dominko Cibulkovo izkoristila svoje priložnosti ter slavila s 6-3 in 6-3.

Dinaro Safino bomo videli tudi na julijskem WTA turnirju Banka Koper Slovenia Open

Začetek je pripadel 23-letni Slovakinji, ki je vedela, da bo morala prikazati svojo najboljšo predstavo, če hoče videti finale OP Francije. Takoj je povedla z 2-0 (edini brejk, ki ji je uspel v dvoboju), a je Safina z močnimi udarci iz osnovne črte preobrnila izid na 5-2 ter dobila prvi niz po 49 minutah igre. V drugem nizu je Slovakinja zapravila svoje priložnosti, da bi prešla v vodstvo z brejkom in to se ji je maščevalo v 5. igri, saj je 1. igralka sveta povedla in nato tudi rutinirano zmagala. V 2. nizu je bilo kar nekaj iger na 'izenečenje' v katerih je kot zmagovalka izšla 24-letna Rusinja, ki bo v soboto preko rojakinje Kuznecove poskušala priti do prvega slavja na turnirjih za grand slam.

''Izjemno težek dvoboj. Že od  začetka sem se lovila in bila napeta, saj je pritisk naredil svoje, na vsak način sem si želela priti v finale. Čaka me še najtežji dvoboj'', je povedala Safina, ki je v dvoboju naredila enako število (24) 'winnerjev' in nevsiljenih napak.

Dominika Cubulkova se poslavlja od gledalcev na Roland Garrosu z njenim največjim uspehom, igranjem v polfinalu

Cibulkova, ki je v četrtfinalu pohodila Marijo Šarapovo pa je dejala: ''Želela sem si igrati dobro, a so me na koncu izdali živci. Žal mi je za veliko priložnost, ki se ti ne ponudi velikokrat v karieri''.

Drugi polfinale je bil dosti bolj izenačen. V njem sta se pomerili Svetlana Kuznecova iz Rusije ter presenetljivo, Avstralka Samantha Stosur. Na koncu je sedmopostavljena Kuznecova, zmagovalka OP ZDA leta 2004, le strla odpor Avstralke in zmagala s 6-4, 6-7 in 6-3. V prvem nizu je krvnica Serene Williams prišla do enega brejka več, v drugem pa je v podaljšani igri zapravila vodstvo s 5-2 in o drugi finalistki je odločal tretji niz. Tudi tu je bila Kuznecova boljša le za brejk, a dovolj, da bo v soboto stala na nasprotni strani mreže od Dinare Safine.

Svetlana Kuznecova ima tako kot Dinara Safina že izkušnje z igranjem v finalu OP Francije. Obe sta bili neuspešni