Na Wimbledonu, ki ga je danes obiskala tudi angleška kraljica, končan dvoboj vseh dvobojev!

24.06.2010

WIMBLEDON - Po treh dneh in več kot 11 urah čiste igre, se je na Wimbledonu končal dvoboj vseh dvobojev, z naskokom najdaljša teniška tekma vseh časov.

''Nikoli videno'' sta v 1. krogu letošnjega turnirja za Grand Slam v Wimbledonu priredila Američan John Isner in Francoz Nicolas Mahut. Dvoboj sta začela v torek, končala pa v četrtek, na koncu pa si je vstop v 2. krog zagotovil visokorasli John Isner, ko je pri 69-68 v 5. nizu izkoristil peto zaključno točko.

Za vedno bo zapisano, Isner - Mahut 3:2 (4:6, 6:3, 7:6 (9:7), 6:7 (3:7), 70:68)!

John Isner in Nicolas Mahut sta podrla vse teniške rekorde. Oba sta servirala čez 100 asov in z vrha zbrisala Iva Karlovića, po najdaljšem dvoboju v teniški zgodovini pa sta se takole nastavila številnim fotografom ob rezultatu, kateremu se čudi ves teniški svet

V celotnem dvoboju tega neverjetnega dvoboja je bilo odigranih 980 točk, samo 5. niz pa je trajal 498 minut. Tekmeca sta prvič prekinila dvoboj v torek zaradi mraka in nadaljevala v sredo ob 14.05. Do druge prekinitve sta igrala do 22.13, ko ju je ponovno prehitela noč, pri rezultatu 59-59 v 5. nizu. Zopet sta odšla na igrišče danes ob 15.40 ter se zadržala do 17.49, ko se je Isner 'zrušil' na travo ter začel jokati, Mahut pa je komaj prišel do mreže, da mu je čestital. Ja, zadnjih 24 ur je ta dvoboj prritegnil pozornost teniške in svetovne medijske javnosti bolj kot drugi, pa čeprav so na drugih terenih igrali najboljši igralci sveta.

Mirno lahko rečemo, da sta bila Američan in Francoz deležna večje pozornosti, kot sama kraljica Elizabeta II, ki se je danes prvič po letu 1977 pojavila v All England Clubu. Njena visokost je tudi častna pokroviteljica kluba, na samem wimbledonskem turnirju pa je bila do sedaj le trikrat. Prvič leta 1957, drugič ob svojem srebrnem jubileju leta 1962, tretjič pa ob 100-letnici turnirja leta 1977, ko je Virginia Wade prišla do zadnje angleške zmage.

Angleška kraljica Elizabeta II, je obiskala teniške dvoboje v Wimbledonu po 33 letih

Angleška kraljica Elizabeta II, se je sprehajala po All England klubu približno 20 minut, potem pa si je ogledala dvoboj med domačinom Andyem Murrayem in Fincem Jarkkom Nieminenom, ki ga je dobil Škot s 6-3, 6-4, 6-2. Murray, ki je ubranil štiri žoge za brejk v prvem nizu, je z agresivno igro brez težav ugnal Finca, v dvoboju pa je zadel 48 'winnerjev' in 18 asov.

6. nosilec Robin Soderling je po treh zaporednih nizih izločil Španca Marcela Granollersa, Jo-Wilfried Tsonga pa je visel vse do 18. igre petega niza. Kar 3 ure in 55 minut se je mučil z Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovim, no, na koncu pa mu je le uspelo zmagati s 6-4, 6-4, 6-7(5), 5-7, 10-8 ter uvrstitve v 3. krog.