Nadal po 19 mesecih v finalu turnirja s trdo podlago. V finalu z Djokovičem.

10.10.2015
PEKING, KITAJSKA - Rafael Nadal je v polfinalu s 7:5, 6:3 premagal Fabia Fogninija in se po dobrem letu in pol znova uvrstil v finale turnirja s trdo podlago. V drugem polfinalu je pričakovano slavil Djokovič.

Španski tenisač je dobil drugega od skupno petih medsebojnih dvobojev s Fabiom Fogninijem v sezoni 2015 in se Italijanu oddolžil za presenetljiv poraz na OP ZDA, kjer je zmagovalec 14 Grand Slamov zapravil vodstvo z 2:0 v nizih.

Nadal je pred začetkom letošnje sezone dobil vse štiri medsebojne obračune (4:0), letos pa se je zmage na treh od petih veselil Fognini, tako da skupno razmerje zmag in porazob po novem znaša 6-3 v korist nekdanjega prvega igralca sveta.

Rafa je začel nekoliko nervozno in že v prvi igri oddal začetni udarec, vendar je rezultat nemudoma poravnal. Španec je v nato v četrti igri znova odvzel servis nasprotniku, a tudi on prednosti ni znal zadržati in tenisača sta bil kmalu poravnana na 5:5. Tretji nosilec je dobil 11. igro in v naslednji odločil niz v svojo korist, potem ko je Fognini zgrešil backhand udarec po paraleli.

Nadal na začetku drugega niza ni izkoristil ponujenih brejk priložnost z loparja raztresenega Fogninija, v šesti igri pa vendarle pobegnil na 4:2, kar je na koncu zadostovalo za zmago. ''On je odličen tenisač, talentiran. Prvi niz je bil težak, kot sem pričakoval. Mislim, da sem igral dobro. Stal sem bližje osnovni črti. To je pomembno za mojo igro. Igral sem bolj agresivno in zato sem ga tudi uspel premagati,'' je povedal 29-letnik.

''Kralj peska'' se bo v finalu pomeril z zmagovalcem obračuna med Novakom Đokovićem in Davidom Ferrerjem. Če bo prvi igralec sveta, ki v Pekingu ne pozna poraza, uspešen proti španskemu veteranu, bodo gledalci spremljali ponovitev finala iz leta 2013, ko se je zmage 6:3, 6:4 veselil srbski šampion.

Fognini bi si v drugem nizu kmalu prislužil diskvalifikacijo, ko je po izgubljeni točki jezno zalučal lopar in pri tem skoraj zadel linijskega sodnika. Glavni delilec pravice mu je izrekel opozorilo, s čimer se Italijan ni strinjal, nekaj krepkih pa mu je nato napel Nadalov trener, stric Toni, ki z njegovim početjem ni bil prav nič zadovoljen.

V drugem polfinalu je pričakovano zmagal Novak Djokovič. 1. nosilec in seveda daleč najboljši teniški igralec sveta je s 6-2, 6-3 premagal Davida Ferrerja.

David Ferrer ni bil niti blizu uspehu proti suverenemu Srbu, ki je v Pekingu zmagal že petkrat.

Ja, Nole nima niti enega spodrsljaja na turnirju v Pekingu, kadar je nastopil je vselej zmagal, dominacijo pa nadaljuje tudi letos. Rutinsko, napadalno, samozavestno se je lotil borbenega Ferrerja in ga premagal desetič zapored.

V finalu torej Nadal in Djokovič, 45 obračun teh dveh tekmecev. To bo njun prvi dvoboj po četrtfinalu Roland Garrosa, kjer je Novak več kot zanesljivo zmagal. Dobil je zadnjih šest tekem od sedmih z Majorčanom in ni dvoma, da bo v finalu velik favorit. Bolj za šalo kot zares sta se merila pred nekaj dnevi na ekshibiciji, tudi tam pa Srb ni ničesar prepustil naključju.