Neverjetni Blaž Kavčič do 17. naslova na ATP Challengerjih!

16.09.2018
Slovenski tenisač Blaž Kavčič nadaljuje tradicijo osvajanja turnirjev na nivoju ATP Challengerjev!

ŠANGHAJ, KITAJSKA - 31-letni Blaž Kavčič (292. na ATP) je opravil z vso konkurenco na 75,000$ vrednem ATP Challengerju v kitajskem velemestu Šanghaj. V finalu je po dveh nizih premagal 8. nosilca, 27-letnega Japonca Hirokija Morijo (210. na ATP) s 6-1, 7-6(1). ČESTITKE!!!

Slovenec je imel še najmanj dela v finalu na dokaj hitri trdi podlagi v Šanghaju. Na celotnem turnirju je večino posla opravil z odličnim 1. servisom in tako je bilo tudi tokrat. Dosegel je 15 asov in imel 81% izkoristek. Tudi 2. servis je spravil na solidnih 50% izkoristka. Vse to je nadgradil še z odličnim izkoristkom brejk priložnosti (2/3) in uspeh ni izostal. 1. niz je dobil gladko, čeprav sta oba imela dve priložnosti za brejk, je Japonec osvojil le 1 igro na svoj servis. V 2.nizu je Hiroki pokazal zakaj je prišel do finala. Oba sta bila trdna pri servisnih igrah in zmagovalca je odločala podaljšana igra, kjer je Kavčič nasprotniku dopustil samo 1 točko. Dvoboj je trajal uro in 34 minut! Dobil je vse 3 medsebojne dvoboje v 2 nizih, vedno sta igrala na trdi podlagi.

Po vseh težavah s poškodbami v tej sezoni, je Blaž prišel do najboljšega izida. Osvojil je že kar 17. ATP Challenger v karieri, 10 let zapored vsaj enega (2009-20018). Z novimi ATP točkami bo na ATP lestvici pridobil več kot 60 točk in se približal uvrstitvi med top 200 (okoli 230. mesta). Če bo nadaljeval v takšnem slogu, se bo to hitro zgodilo. Naslednji teden bo igral na ATP Challengerju najvišje kategorije, na Tajvanu. Po rankingu ne bi bil uvrščen v glavni del, a se je kot finalist Šanghaja v glavni del prebil kot posebna izjema (SE). 1. nosilec turnirja bo Francoz Gael Monfils trenutno 42. igralec sveta. Blaž se bo v 1. krogu pomeril z njemu neugodnim 26-letnim Japoncem Jasutako Učijamo (212. na ATP).  Kavčič je dobil dva medsebojna dvoboja, Japonec tri, zadnjega prejšnji teden v Žangijagangu na Kitajskem, ko je Slovenec predal po zaostanku v 2. nizu. Vsekakor bo to težak izpit po slavju v Šanghaju in zelo motiviranemu nasprotniku... .

Blaž Kavčič je osvojil 80 atp točk in si priigral 10,800$ denarne nagrade!