Nik Razboršek deklasiral Luco Vannija in se uvrstil v finale Umaga!

09.11.2013
Nik Razboršek je ta teden kot edini Slovenec na mednarodnih teniških turnirjih nižje kategorije, ostal v igri za naslov!

UMAG, HRVAŠKA - V Umagu, na 10,000 USD vrednem futuresu, sta bila v polfinalu dva slovenska tenisača, Janez Semrajc in Nik Razboršek. Čeprav smo si obetali slovensko finale, se to na koncu ni zgodilo, a vseeno bomo imeli igralca v igri za naslov!

Najprej je stopil na igrišče veliki povratnik na teniško sceno 24-letni Janez Semrajc (341.), ki je bil kot 2. nosilec in s formo na zadnjih turnirjih med glavnimi kandidati za naslov. Janez je že prejšnji teden na istem prizorišču dvignil zmagovalno lovoriko. Njegov nasprotnik v polfinalu je bil 21-letni Hrvat Toni Androič (359.), 3. nosilec turnirja, ki je slavil s 6:2, 6:4 v nizih!

Danes je bilo zelo vetrovno, kar nikakor ni odgovarjalo Slovencu, ki igra agresivno, zaradi vetra pa so žogice velikokrat "ubrale" svojo pot. 1. niz je Hrvat, ki igra na dolge izmenjave in rad drži žogico v igri hitro dobil v svojo korist. Na začetku 2. niza je Semrajc povedel z brejkom, a nekako ni imel prave energije, da bi zadržal vodstvo in preobrnil rezultat. Toni je na koncu osvojil tudi ta niz in se veselil pomembne zmage!

V drugem polfinalnem obračunu se je 20-letni Nik Razboršek (625.) pomeril z izkušenim 28-letnim Italijanom Luco Vannijem, ki je trenutno le 967. igralec sveta, a je bil še lani na 272. mestu, najvišje v karieri. Slovenec je presenetljivo ekspresno dobil dvoboj s 6:1, 6:1 v nizih in se bo jutri še drugič v karieri potegoval za svoj prvenec na turnirjih serije futures. BRAVO!!! O samem dvoboju ni veliko za povedati, saj je bil enosmerna ulica v slogu Slovenca, ki je 5 x odvzel servis nasprotniku, svojega pa ni oddal!

V finalu bo Nik Razboršek proti Toniju Androiču poskušal "maščevati" Janeza Semrajca in dvigniti zmagovalno lovoriko - prvič v karieri. Srečno Nik!